Aydınger Kâğıdı Nedir Ne İçin Kullanılır?
Gündem 71 Editörü • 27 Nisan 2021 16:15
Aydınger Kâğıdı Nedir Ne İçin Kullanılır?

Aydınger kâğıdı genel olarak Mimarlık öğrencileri tarafından kullanılır. Mimarlık öğrencileri bu kâğıdı çizimlerin kopyasını çıkartmak amacıyla kullanmakta. Bu kâğıt sayesinde zor olan çizimler kolaylıkla kopyalanabilir. Ayrıca aydınger kâğıdı serigraf baskıda renk ayırımı için de kullanılıyor. Bu kâğıt çeşidi kaygan ve saydam yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

 Aydınger kağıdına internet sitelerinden ya da kırtasiyelerden ulaşmanız mümkün. Fiyat araştırması yaparak size en uygun olan aydınger kâğıdı seçimini yapabilirsiniz.

Aydınger Kâğıdı Özellikleri Nedir?

Aydınger kâğıdı oldukça parlak bir yüzeye sahiptir. Bu kâğıt açık renkte üretimi yapılan bir kâğıt çeşididir. Günümüzde oldukça fazla kullanılır. Aydınger kâğıdı yarı şeffaf ve yağsız bir kağıttır. Proje haritalarının kopyası için kullanılan aydınger kâğıdı son derece faydalı bir üründür. Olası bir yanlış çizim sonucunda silinmesi için özel bir silgisi bulunur. Bu kâğıt mimarlık öğrencilerinin çok fazla ihtiyaç duyduğu bir kağıt türüdür. Kâğıdın ebatlarına göre fiyatları değişir. https://www.guvensanat.com/aydinger-kagidi sitesinden ihtiyacınız olan aydınger kağıdını satın alabilirsiniz.