Ayyıldız Yardım Derneği, 6 Şubat Depremin Yıl Dönümünde Felaketin Yaşanmaması Temennisinde Bulundu
Gündem 71 Editörü • 7 Şubat 2024 21:08
Ayyıldız Yardım Derneği, 6 Şubat Depremin Yıl Dönümünde Felaketin Yaşanmaması Temennisinde Bulundu

Ayyıldız Yardım Derneği 6 Şubat 2023 tarihinde Ülkemizde yaşanan depremin yıl dönümünde yaptığı açıklamada bu tür felaketlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Ayyıldız Yardım Derneği Genel Başkanı Seyit Ahmet Acar depremin olduğunun ertesi gününden itibaren hayırseverlerin desteğiyle Dernek gönüllerinin bölgeye 4 defa gittiğiniz dile getirdi. ‘Çagın felaketi’nin’ manevi olarak ‘Milli bir dayanışma’ya dönüştüğünü belirten başkan Acar dernek olarak deprem bölgesine yaptıkları hizmetler hakkında şu bilgileri verdi.

4 DEFA GİTTİK

Ayyıldız Yardım Derneği ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve ‘Asrın felaketi’ olarak gösterilen deprem bölgesindeki şehirlere 4 defa yardım götürdü.

AYNİ VE NAKTİ YARDIM

Kahramanmaraş,( Pazarcık Elbistan) ,Malatya, Adıyaman Hatay illerindeki depremzedelere ayni ve nakdi yardımda bulunan Ayyıldız Yardım Derneği gönüllü ekipleri deprem bölgesinden Kırıkkale’ye gelen vatandaşlara da gıda ve nakti yardımlarını devam ettirdi .

DEPREMZEDELERE KIRTASİYE YARDIMI

Dernek Kırıkkale’de eğitim gören depremzede 250 öğrenciye Kırtasiye yardımında bulundu.

Dernek bağışçılarımızdan ve gönüllerimizden Allah razı olsun.

Allah ülkemize bir daha böyle acı günler yaşatmasın. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet ,tedavisi devam eden yaralılara şifalar dileriz.

Asrın felaketi ülkemiz için Asrın dayanışması oldu Milli Birlik sayesinde deprem yaraları sarıldı. Derneğimizin depremzedelere yardımları devam etmektedir.

ALTAY ARAMA KURTARMAYI KURDUK

Doğal felaketlere hazırlıklı olmak amacıyla kardeş Dernek Altın Küre Uluslararası Yardım Derneği ve Ayyıldız Yardım Derneği olarak Altay Arama Kurtarma Derneği kuruldu. Dernek çalışmalara başladı, proje hazırlıkları devam etmektedir.

WhatsApp-Image-2024-02-06-at-15.12.54 Ayyıldız Yardım Derneği, 6 Şubat Depremin Yıl Dönümünde Felaketin Yaşanmaması Temennisinde Bulundu

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!