Bahattin Akyön, Kırıkkale Belediye Başkanlığı İçin Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
Gündem 71 Editörü • 18 Kasım 2023 11:03
Bahattin Akyön, Kırıkkale Belediye Başkanlığı İçin Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

Bahattin Akyön Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığındaki memuriyet görevinden istifa ederek Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Akyön sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Saygıdeğer hemşehrilerim;

Kurulduğu günden bu yana milletimizin refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti, Türkiye’nin siyaset sahnesinde önemli bir değişim, dönüşüm ve ilerleme ile istikrarın sembolü olmuştur. Partimizin temel değerleri olan adalet, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu Türkiye’nin güçlü bir şekilde ilerlemesi için büyük bir görev üstlenmiştir. Toplumumuzun her kesimine kucak açarak. farklılıkları ve zenginlikleriyle partimiz ülkenin her bir köşesinde kardeşlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirmiştir.

Yurt içinde ve yurt dışında (Ataşelik) ve spor dünyasında KIRIKKALE’mizın tanınması, kalkınması, refahı ve marka şehir olması için devlet erkânı ile basın mensuplarımızla birlikte tüm gücümle çalıştım bu şehri bize emanet edilmiş bir hazine olarak gördüm. Bu hazineyi en güzel şekilde tanıtmak, korumak ve daha da büyütmek için büyük çabalar sarf ettim. Uluslararası büyük bir organizasyon olan UCI bisiklet yarışlarını ilk kez Kırıkkale’de düzenledim. Cidde. Mekke ve Medine’de Kırık-kale başta olmak üzere dokuz ilin tanıtım günlerini organize ettim. Ülkemizden Hacca ve Umreye gelen tüm misafirlerimizin kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için yanlarında olmayı, sorunlarını çözmeyi kendime hizmet edindim.

Bu inançla görev yaptığım her yerde “Halka hizmet Hakk hizmet” şiarıyla ülkeme, Kırıkkale’, ve hemşehrilerime yardımcı olmayı borç bildim.

Bir dönem Refah Partisi Kırıkkale Belediye Meclis Üyeliği ve MGV II Başkanlığı yaptım.

TBMM çatısı altında AK Parti milletvekili danışmanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Eğitim Kültür Dairesi Danışmanlığı ve Yenimahalle Belediye Başkanlığında müdürlük görevlerinde bulundum.

Sonrasında Başbakanlık Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın Yayın Daire Başkanlığındaki çalışmanın ardından son on yılda Suudi Arabistan Cidde Basın Ataşesi olarak hizmet verdim. Hem belediyelerde hem bürokraside hem de diplomatik üst düzey görevlerde çalışma şansına eriştim. Çok sayıda başarı ödülü tarafıma levdı edildi.

Bu tecrübe ve birikimlerim sonucunda dünyada muhteviyatı anlamında ilk ve ülkemizde benzeri olmayan Karacalı Köyü’ndeki İslami Değerler Külliyesi’ni Kırıkkalemize ve ülkemize kazandırdım (Ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Elhamdülillah).

Bulunmuş olduğum görevler ve tecrübeler ışığında tek amacım Allah’ın izni ile “Kırıkkale’yi dünya şehri yapmak, ‘Türkiye Yüzyılı’ çerçevesinde Kırıkkale’nin marka şehir” olmasını sağlamaktır.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacaktır. Altyapı sorunları ve su problemi önceliğimiz olacak, bu sorunlar ivedilikle halledilerek sorunsuz altyapı Kırıkkale halkına hediyemiz olacaktır. Kırıkkale’nin çehresini baştan aşağı değiştirecek, halkımızın memnuniyetini, mutluluğunu, refahını esas alan büyük projelerimiz hayata geçirilmek üzere alanında uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış bulunmaktadır. Biz hazırız inşallah! Sizin de hazır olarak bize destek vermenize bekliyorum.

Üstlenmiş olduğum tüm görevlerimden sadece ve sadece Kırıkkale’de yaşamış olmanın gururu ile Yusuf Suresi’nin 55. Ayetinin hikmeti ve sırrı ile 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı olmak için istifa etmiş bulunmaktayım.

Şimdiye kadar şahsıma vermiş olduktan görevler ve her zaman yanımda hissettiğim destekleri için başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve çok saygıdeğer ekibine, birlikte çalıştığım bakanlarımıza, milletvekillerimize, genel müdürlerimize, İletişim Başkanlığımıza, buyukelçilerime. başkonsoloslarıma, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanımız Emin Müftüoğlu’na ve yönetimine, Kırıkkale AK Parti İl ve İlçe yönetim kurulu üyelerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize. Cumhur İttifakı İl ve ilçe Başkanlarına, mahalle komite başkanlarımıza, il ve ilçe muhtarlarımıza. STK’larımıza ve tüm dava arkadaşlarımıza ve Kırıkkale halkına teşekkür ediyorum.

Milletimize hizmet yolunda, “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ve “Büyük Türkiye” hedeflerimiz doğrultusunda KIRIKKALE için çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Kamuoyuna saygılarımla…

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!