Bahattin Akyön Uluslararası Yol Bisiklet Yarışının Kırıkkale’de Yapılması İçin Müracaata Bulundu
Gündem 71 Editörü • 28 Kasım 2022 23:01
Bahattin Akyön Uluslararası Yol Bisiklet Yarışının Kırıkkale’de Yapılması İçin Müracaata Bulundu

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, Uluslararası Yol Bisiklet Yarışının Kırıkkale’de yapılması için müracaata bulundu. Bu konuda UCİ’den 30 Kasım’da gelecek resmî açıklama heyecanla bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Bisikletin Şampiyonlar Ligi “World Tour” kategorisine yükselmesi için UCI ile uzun vadeli bir stratejik plan yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu, UCI koordinasyonu ile 2023 yılından itibaren yeniden yapılanarak organizasyonu sürdürülebilir bir şekilde adım adım büyüterek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu üç yıllık projeksiyon kapsamında 2026 yılında “World Tour” kategorisine çıkarmayı hedefliyor. Bu konuda UCİ’den 30 Kasım’da gelecek resmî açıklama heyecanla bekleniyor.

YARIŞLAR KIRIKKALE’DE DÜZENLENMELİ

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, Uluslararası şampiyonaların Kırıkkale’de yapılması gerektiğini belirterek, “Kırıkkale’de düzenlenen 7. Etap Puanlı Yol yarışması Türkiye Şampiyonası Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nun destek ve himayelerinde başarılı geçmesi ve otoriteler tarafından örnek organizasyon gösterildi. Bunun üzerine Türkiye Bisiklet Federasyonu Dünya Bisiklet Birliğine Kırıkkale’nin Uluslararası yarış yapabilecek bir alt yapısı ve organizasyon becerisinin olduğu, güvenlik, sağlık ve parkur güzelliği dolayısı ile bunu hak ettiğini öne sürerek Uluslararası Yol Bisiklet Yarışı için müracaatta bulundu. 30 Kasım’da açıklanacak dünya takviminde Kırıkkale’nin de olması bekleniyor. İnşallah hep birlikte bizde varız demek için sabırla bekliyoruz” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!