Bakan Selçuk Kırıkkale’de Görev Yapan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
Gündem 71 Editörü • 8 Eylül 2020 21:13
Bakan Selçuk Kırıkkale’de Görev Yapan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Eğitim Buluşmaları” kapsamında Kırıkkale kent genelinde görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Bakan Selçuk Kırıkkale genelinde yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Çocuklar size emanet. Bugün sayenizde gözüm arkada değil.” ifadelerini kullandı.

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, “Eğitim Buluşmaları” kapsamında uzaktan erişim programı Zoom ile toplantı düzenlendi.

Toplantıya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Ziya Öğretmen” nice name ismiyle katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi başta olmak üzere kentte görev yapan tüm öğretmenleri selamlayan Bakan Selçuk, çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, okullarla, öğretmen ve öğrencilerin durumlarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunarak yüz yüze eğitim için tüm okulların hazır olduğunu belirtti.

Bakan Selçuk öğretmenlere hitaben yapmış olduğu konuşmada, “Bu ülkenin çocukları için, bu milletin çocukları için elimizden ne gelirse hep beraber omuzluyoruz. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı olarak, öğretmenler camiası olarak güzel bir sınav verdik ve vermeye devam ediyoruz. İnşallah dün akşam da açıklandığı gibi okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflardan başlayarak yavaş yavaş tedbirli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz.” dedi.”

Birçok ülkede çeşitli kademlerdeki eğitim öğretimin başladığını aktaran Selçuk, “Elbette bütün Avrupa’ya baktığımızda tüm sınıfları açıyorlar. Tüm kademeleri, hepsini açıyorlar. Ama biz biraz kontrollü gitmek istiyoruz, yavaş gitmek istiyoruz. Bu anlamda da sürekli sizlerle irtibat halindeyiz.” diye konuştu.
Kırıkkale’deki çalışmaları takdirle karşıladığını belirten Bakan Selçuk şunları söyledi:

“Kırıkkale’nin içinde bulunduğu heyecanı, çabayı görüyoruz ve takdir de ediyoruz. Allah gücünüzü, enerjinizi artırsın. İnşallah Kırıkkale çok daha güzel noktalara gelecek. Milletimizin zor zamanında “Biz Buradayız” mesajını hep beraber vereceğiz. Bugün sayenizde gözüm arkada değil. Çocuklar size emanet.”

Toplantıda öğretmenler de söz alarak görev yaptıkları okullardaki etkinlikler hakkında Bakan Selçu.k’a çeşitli bilgiler verdiler.

Bazı öğretmenler, 1744 rakımlı Dinek dağından, kimi öğretmenler, EBA destek noktalarından kimileri macera kampından, kimileri maske üretim tesisinden, kimi öğretmenler ise görevli oldukları diğer mekanlardan bağlanarak etkinliklerini sundular.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!