Bakan Turhan Müjdeyi Verdi; Kırıkkale’ye Hızlı Tren Geliyor
Gündem 71 Editörü • 23 Ocak 2020 14:42
Bakan Turhan Müjdeyi Verdi; Kırıkkale’ye Hızlı Tren Geliyor

Çalışma Programı içerisinde Kırıkkale’de bir takım incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kırıkkale’nin kısa bir süre içerisinde Yüksek Hızlı Tren (YHT) hizmetine kavuşacağının müjdesini verdi.

SAYGILI’YI ZİYARET

Ankara – Sivas arasına yapılmakta olan Yüksek Hızlı Tren şantiyesinde inceleme yapmak ve çalışmaları yerinde incelemek için Kırıkkale’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, incelemeleri sonrası Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı makamında ziyaret etti. Turhan burada yaptığı konuşmada Kırıkkalelilerin çok yakın bir zamanda Yüksek Hızlı Tren ile tanışacağı müjdesini verdi.

MÜJDEYİ VERMEK İSTİYORUM

Ulaştırma ve Altyapıdan sorumlu Bakan Turhan “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletimizden aldığımız yetkiyi en iyi şekilde kullanmayı amaçlıyoruz, insanımıza hizmet fırsatı yakaladığımız için şükür ediyoruz, 4 şeyi iyi kullanmalıyız, insan kaynadığını, bütçeyi, bilgiyi ve zamanı. Kırıkkale’de de Ankara-Sivas hızlı tren çalışmalarını yerinde incelemek için geldik. Yaptığımız çalışmalarda Kırıkkaleli vatandaşlarımızı çok yakın zamanda hızlı tren ile tanıştıracağımızın müjdesini sayın Başkanımız Saygılı’nın yanında vermek istiyorum” dedi.

OTOBAN GÜNDEMDE

Her fırsatta Kırıkkale’ye ayrı bir önem verdiğini gösteren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı Kırıkkale’nin her ne kadar silaha adını veren şehir olarak anılsa da artık 43 ili birleştirmesi nedeni ile ülkenin kesişim noktası olarak bilindiğini ifade edip” İlimiz şehirler arası trafiği her geçen gün daha da yoğunlaşmada mevcut yolların bu trafiği kaldıramamakta, özellikle bayram dönemlerinde bu trafik kat ve kat artmakta. Bizim beklentimiz bir otoban. O da sizin gündeminizde olduğunu biliyoruz. İnşallah en kısa bir zaman hayata geçeceğine inanıyoruz”dedi.

BATTI ÇIKTI KAVŞAĞI TALEBİMİZ VAR

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı ayrıca çevre yolunun yapılması ile eski adı Samsun Bulvarı olan şimdiki adıyla Alparslan Türkeş Bulvarının şehir içinde kaldığını, ancak çevre yolu gibi kullanıldığını, şehir içi trafiğinin rahatlatılması gerektiğini belirterek “İki tane battı-çıktı kavşağına acil ihtiyacımız var. Kırıkkale Belediyesi olarak bunu yapma imkanına sahip değiliz. Ancak bu durum şehir içi trafiğinin rahatlatılması için üzerinde önemle durduğumuz bir konu dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan’da Kırıkkale – Ankara arası iki ve üç şeritli yol çalışmalarının devam ettiğini imkanlar ölçüsünde talebi değerlendirmeye alacaklarını belirtti. Kırıkkale’ye ziyaretlerinden dolayı Turhan’a Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından şehir ile bütünleşen elinde MPT-76 tutan asker silüliyeti bulunan mini heykel verildi. Ziyarette Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen İlçe Belediye Başkanları ve Belediye Birim Müdürleri Hazır bulundu.

FB_IMG_1579778017877 Bakan Turhan Müjdeyi Verdi; Kırıkkale'ye Hızlı Tren Geliyor

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!