Bakan Uraloğlu Müjdeyi Verdi, Ankara-Kırıkkale Yolunda Trafik Rahatlayacak
Gündem 71 Editörü • 22 Kasım 2023 23:01
Bakan Uraloğlu Müjdeyi Verdi, Ankara-Kırıkkale Yolunda Trafik Rahatlayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da, 5’inci Ulusal Karayolu Kongresi ve Sergisi Açılış Töreninde Kırıkkale’ye müjde verdi.

Törende konuşan Bakan Uraloğlu, “Ankara-Kırıkkale arasında bulunan mevcut devlet yolu yoğunluğunu da azaltmış olacağız” dedi.

ANKARA-KIRIKKALE-DELİCE OTOYOLU PROJESİ’ İLE YÜK VE YOLCU TAŞIMACILIĞI DAHA GÜVENLİ HALE GELECEK

Ankara-Kırıkkale-Delice Otoyolu projesi ile yük ve yolcu taşımacılığını daha güvenli, hızlı ve konforlu bir şekilde Ankara’nın doğu ve kuzey koridoruna ve buradan da Ortadoğu ve Kafkas ülkelerine aktarılacağını belirten Bakan Uraloğlu, “Ankara-Kırıkkale arasında bulunan mevcut devlet yolu yoğunluğunu da azaltmış olacağız” diye konuştu.

ANTALYA-ALANYA OTOYOLUNUN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bakan Uraloğlu, Antalya- Alanya Otoyolunun da ihalesinin gerçekleştirileceğini bildirdi. Bakan Uraloğlu otoyolun özellikle yaz aylarında turizme bağlı olarak artan yolculuk taleplerini, hızlı, konforlu ve güvenli olarak karşılayacağını ve bölgedeki tarım sektörüne de hizmet edeceğini ifade etti.

Bakan Uraloğlu konuşmasında ayrıca, “İstanbul’dan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile başlayıp Sakarya/Akyazı’ya kadar ulaştırdığımız yüksek standartlı otoyol altyapımızı başkentimize kadar ulaştıracak Orta Anadolu Otoyolu Projesini de planlıyoruz. Denizli-Burdur-Antalya ve Çanakkale-Balıkesir Otoyollarımızı da hayata geçireceğiz” bilgisini de verdi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!