Bakan Uraloğlu Müjdeyi Verdi, Kırıkkale – Samsun Hızlı Tren İhalesi Bu Sene Yapılacak
Gündem 71 Editörü • 4 Şubat 2024 22:22
Bakan Uraloğlu Müjdeyi Verdi, Kırıkkale – Samsun Hızlı Tren İhalesi Bu Sene Yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Hızlı treni Ankara’dan Sivas’a ulaştırdık şimdi Kırıkkale’den Çorum’a oradan da Samsun’a ulaştırıyoruz. İnşallah busene ihalesini yapacağız.” dedi.

Trabzon’da Cumhur İttifakı Aday Tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Hızlı treni Ankara’da Sivas’a ulaştırdık şimdi Kırıkkale’den Çorum’a oradan da Samsun’a ulaştırıyoruz. İnşallah bu sene ihalesini yapacağız” diye konuştu.

Bakan Uraloğlu, Samsun-Sarp arası Trabzon’un da içinde bulunduğu proje çalışmalarını bu sene başladıklarını dile getirerek, “Murat Zorluoğlu başkanımızın başlattığı kent içi raylı sistemi Ulaştırma Bakanlığı bünyesine Cumhurbaşkanımızın onayı ile aldık ve detaylı proje çalışmalarına başladık. Hızlı treni Ankara’da Sivas’a ulaştırdık şimdi Kırıkkale’den Çorum’a oradan da Samsun’a ulaştırıyoruz. İnşallah busene ihalesini yapacağız. Samsun-Sarp arası Trabzon’un da içinde bulunduğu proje çalışmalarını bu sene başlatıyoruz. Artık eyleme geçtik. Bundan sonra da tüm Karadeniz ve Trabzon bunu Allah’ın izniyle görecek” şeklinde konuştu.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!