Balışeyh’te Yağmur Duasına Çıkıldı
Gündem 71 Editörü • 22 Mayıs 2023 22:45
Balışeyh’te Yağmur Duasına Çıkıldı

Mevsim normallerinin altında seyreden yağışlar nedeniyle kuraklık tehlikesinin oluşması sonucu Balışeyh’te Yağmur duasına çıkıldı.

Yağmur duasına İlçe imamı ile birlikte Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu ve çok sayıda cemaat katıldı.

Kırıkkale’de yağışların normalin altında seyretmesi ve kuraklık tehlikesinin oluşması nedeniyle Balışeyh’te yağmur duasına çıkıldı. Balışeyh Belediyesinin organizesinde gerçekleştirilen yağmur duasına ilçe imamı ile çok sayıda cemaat katıldı. İkramlar yapılarak gerçekleştirilen yağmur duası için ilçenin yüksek bir bölgesine çıkıldı. İlçe imamı cemaatle birlikte dua ederek bol yağışlar diledi. Balışeyh belediye başkanı Ali Dedelioğlu yağmur duasına katılan ilçe halkına teşekkür ederek, “topraklarımızdan, sofralarımızdan bereket eksik olmasın.”dedi.

Yağmur Duası

“Allah’ım,bize yardım eden,içimize sinen,ferahlık veren,bol,yararlı her tarafı sulayan bereketli bir yağmur ihsan eyle. Allah’ım bizi yağmurla sula,bizi ümitlerini yitiren kimselerden eyleme. Allah’ım! Kullarda,illerde,ve diğer yaratıklarında da öyle bir sıkıntı öyle bir darlık var ki senden başkalarına arz edemeyiz. Ey yüce yaratıcımız, bizim için ekinleri bitir sütlerimizi bollaştır. Bizi göğün bereketlerinden sula. Bize yeryüzünün bereketlerinden ihsan eyle. Ey cömert kerem sahibi Allah’ımız biz senden mağfiret dileriz, şüphe yokki sen bağışlayıcısın, bize gökten bol bol yağmurlar yağdır.”

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi