Barboon Nedir?
Gündem 71 Editörü • 7 Ocak 2022 20:52
Barboon Nedir?

Barboon, her ölçekteki otele kusursuz bir rezervasyon yönetimi sunan online otel satış programıdır. Otellerin müşterilerinden direkt olarak online rezervasyon almalarına ve bu sürecin sorunsuz olarak gerçekleştirilmesine imkan sağlar. Müşterilerinden doğrudan rezervasyon alan oteller kolaylıkla kârlarını arttırabilirler. Otellerin fiyat ve müsaitlik durumundaki değişiklikler  Barboon’un entegrasyonu sayesinde tüm online seyahat acenteleri (OTA) ve global dağıtım kanallarında (GDS) anlık olarak güncellenir. 

Barboon’un İnternet Rezervasyon Motoru ile oteller rezervasyonlarını doğrudan kendi web sitelerinden alabilirler. Böylelikle OTA’lara ödenen yüksek komisyon oranları yerine daha düşük komisyon ödeyebilirler. Sanal POS entegrasyonu ile farklı bankalarla ayrı ayrı sözleşme yapmak yerine tek sözleşme ve tek komisyon oranı ile satışlar gerçekleştirilebilir. Misafirlerin konumlarına göre farklı fiyat çözümleri ve kampanyalar tanımlanabilir. Kanal Yöneticisi ile tüm kanallardaki rezervasyonların yönetimi tek bir alandan gerçekleşirken aynı zamanda rezervasyon ve satışlar raporlanır. 

Barboon’un Kanal Yöneticisi ile Her Yerden Satış İmkanı 

Barboon’un Kanal Yöneticisi modülü, otellerin kendilerine ait satış kanallarındaki rezervasyonlarını tek merkezden yönetebilmelerine ve  otel takvimlerinin online seyahat acenteleri ile eşzamanlı olarak çalışabilmesine olanak sunar. Tek bir platform üzerinden yönetilen modül ile yapılan fiyat değişimleri anlık olarak her kanala yansımaktadır. Otel odalarının müsaitlik durumu, odaların fiyat bilgileri otel takvimlerinde yer almaktadır. 

Barboon’un Kanal Yöneticisi dünyanın en önde gelen 60’tan fazla acentesi ile çalışma imkanı sunar. Kanal Yönetici ile bütün kanalları yönetebilmek mümkün. Barboon’un otel kanal yönetimi sayesinde farklı online seyahat acentelerine farklı fiyatlar tanımlayabilir ve gerçekleştirilen satışların yönetimi kolaylıkla sağlanabilir. Ayrıca PMS sisteminde yapılan tüm rezervasyonlar görüntülenebilmektedir. Hata oranını ortadan kaldıran modül ile Opera ve Fidelio Suite8 gibi otel yönetim sistemlerinden müsaitlik durumu kontrol edilebilir. Böylelikle fazla rezervasyon karışıklıklarının önüne geçilebilmektedir. Hızlı fiyat girişi ile kolaylıkla fiyat değişiklikleri yapılabilir ve bu değişimler anlık olarak OTA’lara yansıtılır.