Barış Boyun Kimdir
Gündem 71 Editörü • 1 Kasım 2023 13:02
Barış Boyun Kimdir

Barış Boyun, 1984 yılının en popüler mafyası olarak da bilinen Daltonlar Çetesi lideridir.Bu sebeple Barış Boyun kimdir sadece Türkiye genelinde değil, dünya genelinden merak ediliyor. Boyun hakkında detaylı bilgiler bulunuyor. Boyun, yasadışı faaliyetleri boyunca adını ülkemiz genelinden sıklıkla duyurdu.

Özellikle ilk faaliyet alanı olarak İstanbul Beyoğlu merkezini seçti. Bu bölgeden uzun yıllar boyu yasadışı faaliyetleriyle ünlendi. Bölgede çek ve senet tahsilatı,adam yaralama gibi birçok illegal işlerde ismi duyulmaya başlandı.

Bu kapsamda Boyun söz konusu ilçeden mahalle organizasyon suç örgütü olarak faaliyet gösterdi. Daha sonraki dönemlerde ise uluslararası olarak faaliyetler göstermeye başladı. Bu bakımdan Barış Boyun bugün adını yurtdışı üzerinden de duyurmuştur.

Barış Boyun Ne İş Yapıyor Ve Kaç Yaşındadır?

Barış Boyun son olarak Yunanistan ülkesinde görüldü. Burada da işlenen birçok cinayetlerin baş sorumlusu olarak göze çarpıyor. Bu nedenle Boyun söz konusu ülke genelinden de tanınan bir mafya lideri olmuştur. Boyun’un özellikle bu alanda da ticaret ve inşaat işleriyle uğraştığı biliniyor.

Barış Boyun çok sayıda firmalara da sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle Yunanistan’ın önde gelen işadamları arasında yer alıyor. Boyun 45 yaşındadır. Son olarak ülkede Boyun’un adamlarının da aralarında yer aldığı 6 kişinin infazı rakip mafyalar tarafından gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Barış Boyun Nerede Dünyaya Geldi?

Barış Boyun nerede dünyaya geldiği hakkında ise net bilgiler bulunmuyor. Ancak Boyun’un Türk asıllı olduğu bilinmektedir. Ünlü Türk mafya liderinin bu nedenle Türkiye doğumlu olduğu öngörülmektedir.

Barış Boyun 45 yaşında olması sebebiyle en genç Türk mafya lideri olduğu görülebiliyor. Boyun’un işlenen cinayetlerin baş sorumlusu olduğu güvenlik güçleri tarafından öngörülüyor. Bu nedenle Boyun Yunanistan ve Türkiye güvenlik güçleri tarafından kırmızı bülten üzerinden araması mevcuttur. https://haymanagazetesi.org/haber/14783721/sirp-cete-liderini-olduren-baris-boyun-kimdir-sedat-pekerle-alakasi-nedir-baris-boyun-kac-yasinda-baris-boyun-nereli-meslegi-ne-baris-boyun-cetesi