Barkod Yazıcı ile İşlerinizi Pratik Hale Dönüştürün
Gündem 71 Editörü • 26 Ocak 2023 23:55
Barkod Yazıcı ile İşlerinizi Pratik Hale Dönüştürün

Bir etiket ve barkod yazıcıya sahip olmak, herhangi bir şirketin operasyonlarında daha fazla verimlilik sağlar. Bundan dolayı barkod yazıcı sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Barkod yazıcı fiyatları ise ürünlerin markasına göre değişiklik göstermektedir.

Barkod Yazıcı ile Yüksek Verimlilik Elde Edin

Barkod yazıcı, verimliliği ve üretkenliği artırmaya hizmet eden önemli bir araçtır. Barkod, verileri veya nesneleri otomatik ve doğru bir şekilde tanımak için nesne tanımlama teknolojisini kullanır. Bir okuyucu, dahil edilen bilgilerin kodunu çözer ve yalnızca tanımlamayı değil, aynı zamanda kataloglamayı da kolaylaştırır. Kod, tamamlanmış ve güncellenmiş verilere gerçek zamanlı olarak erişim sağlar. Bu nedenle, kendi barkodlarını üretebilen ve satış noktalarında ürün kontrolünü iyileştirebilen perakende işletmeleri için bir etiket yazıcısı hayati önem taşır.

Barkod Yazıcıların Avantajları

Bu teknoloji ile firmalar baskı maliyetlerinde önemli tasarruflar elde etmektedir. Kod, her ürünün tüm bilgilerini içerdiğinden, fiyat değişikliği veya başka bir nedenle artık yeni etiketler yapılmasına gerek yoktur. Bu, özellikle büyük bir ürün stoğuna sahip şirketler için değerlidir ve böylece onları yeniden etiketlemek zorunda kalmazlar. Kod, okuyucudan geçtiğinde sistemde tahsil edilen fiyatı gösterecek, bu da hatalardan kaçınmayı ve çalışma hızını artırmayı mümkün kılacaktır. Müşteriler, kasada sırada beklemekten veya zaman kaybetmekten nefret eder. Bir an için barkodsuz ürünler satan bir süpermarkete sahip olduğumuzu düşünelim. Müşterilerimizin ödeme yapması çok daha uzun sürer!

Bu nedenle bu tür işletmelerde barkodların sadece ambalajlı ürünlerde değil, meyve, sebze ve diğer çabuk bozulan ürünlerde de kullanıldığını görmekteyiz. Başka bir örnek: Bir kişi büyük bir moda ve aksesuar zincirinin şubesine gider ve bir üründe karar kılmadan önce birkaç ürün dener. Soyunma odasına her giriş ve çıkış arasında, fiyatları inceleme fırsatını yakalar. Bu ancak barkod yazıcı ile mümkündür. Barkod yazıcı fiyatları ise ürünlerin model ve markasına göre farklılaşır.

Egen Barkod Etiket San.Tic.Ltd.Sti.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde,

 Mutfakcılar MUTSAN Başakşehir Mahallesi Sanayi İstanbul TR,

 İkitelli Cd No:24 D:Sitesi 10.Blok, 34306 Başakşehir

TEL: 02126591515