Bartın’daki Maden Faciasında Hayatını Kaybeden 42 İşçi Hatırasına Kırıkkale’de 42 Fidan Dikildi
Gündem 71 Editörü • 13 Kasım 2022 00:08
Bartın’daki Maden Faciasında Hayatını Kaybeden 42 İşçi Hatırasına Kırıkkale’de 42 Fidan Dikildi

Kırıkkale’de “Milli Ağaçlandırma Günü” nedeniyle “Türkiye Yüzyılı’na Nefes” mottosuyla Millet Ormanı’nda düzenlenen etkinlikte Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden 42 işçi adına fidan dikildi.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak saat 11.11’de düzenlenen etkinlik Kırıkkale’de de Millet Ormanı’nda gerçekleştirildi.

Çok sayıda öğrencinin ve vatandaşların katıldığı etkinliğin açılış konuşması Kırıkkale Orman İşletme Müdürü Atilla Yılmaz tarafından yapıldı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 8 bin fidanın toprakla buluşturulacağını ifade etti.

Vali Tekbıyıkoğlu, “Bu güzel Kasım gününde hepimiz çok güzel bir organizasyon için bir araya geldik. 8 bin fidanımızı toprakla buluşturmak için bir araya geldik. Tıpkı sloganımızda ki gibi ‘Geleceğe nefes olmak’ için bir araya geldik. Vatanperver olduğumuz için, doğaya önem verdiğimiz için, yeşili sevdiğimiz için bir araya geldik. Kırıkkale’mizi daha da güzelleştirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız” dedi.

8 bin fidan içerisinden 42 fidanın Bartın ilinde maden kazasında şehit olan madenciler için dikildiğini ifade eden Vali Tekbıyıkoğlu, “Geçtiğimiz günlerde bir felaketle beraber Bartın ilinde 42 madencimizi kaybettik. Bugün dikilecek 8 bin fidanımızın içerisinde, 42 fidanı da o gün kırılan genç fidanlara ithaf ediyoruz. Bu memleketin enerji ihtiyacı için binlerce metre yerin altına girip kömür çıkaran, enerji sağlayan 42 madencimizi unutmadık. Burada onların adına hep beraber fidanı toprakla buluşturacağız. Yapılan etkinliğin tıpkı slogandaki gibi geleceğe nefes, Kırıkkale’ye nefes olmasını temenni ediyorum” dedi.

Vali Tekbıyıkoğlu’nun konuşmasının ardından fidan dikme etkinliğine geçildi.

Etkinliğe katılan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu,Belediye Başkanı Mehmet Saygılı,il protokolü, vatandaşlar ve öğrenciler belirlenen alanlara fidan diktiler.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!