Başkan Saygılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Yayımladı
Gündem 71 Editörü • 7 Mart 2020 12:55
Başkan Saygılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Yayımladı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı yayımladı.

Varlıklarıyla onurlandığımız, her zaman ve her ortamda bizlere desteklerini esirgemeyen, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunan;sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza başarı, mutluluk ve sağlık dileyerek “Dünya Kadınlar Gününü” kutluyorum.

Kadınlarımız, Türk toplumunda, tarihinde ve aile yaşamımızda her zaman seçkin ve saygın bir yere sahiptir. Milli Mücadele dönemi boyunca ülkemizin işgalinden kurtuluşa yöneldiği yolda da hep ön cephede olmuşlar. Bugün düşman işgalinden temizlenmiş vatan toprağının her karışında emekleri ve göz yaşları bulunmaktadır. Tarihin her sayfasında üstün kahramanlık örneği sergileyen kadınlarımız tarihe adlarını altın harflerle yazdırmışlardır.

Bugün gelişen dünyamızda ise kadınların toplum hayatındaki önemi gün geçtikçe artmakta ve daha iyi anlaşılmaktadır. Bizleri hedeflerine taşıyacak olan, gelişmiş bir toplum olma yolunda sağlam adımlarla ilerlememizi sağlayacak olan yine kadınlarımızdır. Bu nedenle konumlarını güçlendirmek toplumların en önemli hedefleri arasında olmalıdır.

Bir kez daha, her şeyin en güzeline layık olan Mehmetçiklerimizi yetiştiren vatanın bağrına gönderen şehit annelerimizin, kadın çalışma arkadaşlarımın, çok değerli hanımefendilerin Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!