Başkan Saygılı, Açılışı Yapılan Esnafları Ziyaret Etti
Gündem 71 Editörü • 1 Haziran 2020 19:10
Başkan Saygılı, Açılışı Yapılan Esnafları Ziyaret Etti

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı normalleşme sürecinde açılan Restoran, Kafe, Çay Ocağı ve Kıraathaneleri ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

DEZENFEKTE YAPILDI

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi ile kapatılan Restoran, Kafe, Çay Ocağı ve Kıraathaneleri bugün itibarı ile yeniden hizmete açıldı. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’da uzun bir aradan sonra açılış yapan esnafları ilk iş gününde ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundu. Ziyaretler esnasında hijyen ve sosyal mesafe kuralını hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, bu işletmelerin belediye tarafından dezenfekte edildiğini, bu hizmetin belirli aralıklarla devam edeceğini belirtti.

İNŞALLAH ZORLU SÜRECİ ATLATACAĞIZ

Belediye ekipleri tarafından Restoran, Kafe, Çay Ocağı ve Kıraathanelerde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, pandemi sürecinde işyeri kapalı olan esnafa çeşitli şekillerde destek olmaya çalıştıklarının altını çizdi. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Bu süreçte küçük esnafımızın birçoğu kapalı kaldı. Bu süreçten en çok etkilenen esnaflarımızdan olan lokanta, restoran, kafe ve çay ocağı işletmeleri oldu. Bugün itibarıyla açıldılar. Kendilerini ziyaret edip, hayırlı işler temennisinde bulunarak hal hatır sorduk. Dezenfekteye önem vereceğiz, ilerleyen Periyotta düzenli olarak esnafımızın iş yerlerini dezenfekte edeceğiz. Tedbirlere sıkı sıkıya bağlı olur isek inşallah zorlu süreci atlatacağız” dedi.

ESNAFTAN TEŞEKKÜR

Restoran, Kafe, Çay Ocağı ve Kıraathane işletmesi esnaflarımızda bu zorlu süreçten en çok etkilenen kesim kendileri olduklarını, özellikle Ramazan ayı için beklentilerinin yüksek olduğunu ancak bu dönemi kapalı olarak geçirdiklerini belirterek Belediye Başkanı Mehmet Saygılı işyerlerini açtıkları ilk gün yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür ettiler. Bu süreçte Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın bağlı oldukları odalar ile irtibatlı olduklarını, desteklerini bu vesile ile hissettiklerini dile getirdiler.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!