Başkan Saygılı; ‘Bütçemiz İle Ne Kadar Övünsek Azdır’
Gündem 71 Editörü • 20 Şubat 2024 17:57
Başkan Saygılı; ‘Bütçemiz İle Ne Kadar Övünsek Azdır’

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, görevde bulunduğu 10 yılda Belediye Bütçesini 10 kat artırarak, büyük bir mali başarıya imza attıklarını belirterek “Belediye bütçemiz ile ne kadar övünsek azdır” dedi.

BÜTÇEMİZİ 10 KAT ARTIRDIK

Covid-19 salgını, 6 Şubat depremi, 15 Temmuz darbe girişimi gibi büyük felaketlere rağmen Kırıkkale Belediyesinin bütçesinde önemli bir performans sergilediklerini belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Görevde bulunduğumuz süre içerisinde uyguladığımız mali disiplin ile Türkiye’ye örnek olduk. Belediyemizin borcu artmadı bil hakis eksildi. Gelirimiz artırdık. Çalışanımızın boynunu bükük bırakmadık, tüyü bitmemişin hakkını kimseye yedirmedik” dedi. Göreve geldiği tarihten bu güne kadar geçen süre içerisinde Kırıkkale Belediyesinin Bütçesini 10 kat artırarak ulaşılması zor bir rekora ulaştıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Gerçekten çok büyük bir başarı elde ettik. Bütçemizi 10 kat artırdık” diye konuştu.

GELİRLER ARTTI, BORÇLAR ARTMADI

Kırıkkale Belediyesi’ni çalışanına maaşını ödeyemeyen bir belediye olarak devraldıklarını anımsatan Başkan Özdemir, “Göreve geldiğimizde belediye işçimize ortalama 9 – 10 ay maaş borcumuz vardı. Göreve gelir gelmez uygulamaya başladığımız mali disiplin ile önce çalışanlarımızın borcunu ödedik. Belediyemizin gelir gider bütçesini dengeye soktuk. İkinci dönemimizde oluşturduğumuz mali disiplin ile yeni yatırımlara başladık. Bu yatırımları yaparken de Belediye bütçesine külfet oluşturmadık. Etiler Köprülü kavşak, Bilim merkezi, gençlik merkezi, hizmete aldığımız 18 belediye otobüsü, 60’ın üzerinde yeni araç ve bir çok yeni hizmetle çok büyük işlere imza attık. Sadece vade borcu var. Yarın bu borcun vadesini kapatın deseler, şükürler olsun ki bunu kapatacak gücümüz de var. Uzun vadede olan borçları bile hemen ödeyip kapatabilecek bir mali yapıya sahibiz.” şeklinde konuştu.

BELEDİYEYE YENİ ARSA KAZANDIRDIK

Kırıkkale Belediyesinin, bütçesi 10 kat artırıp borcunu artırmayan tek belediye olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Kırıkkale Belediyesi olarak gerçekten Türkiye’ye örnek bir belediyeyiz. Kırıkkale Belediyesinin kendisine ait arsası göreve geldiğimiz de yoktu, MKE İle yaptığımız görüşmeler sonucu hem kentsel döşüm yapıp 564 konutu tamamlayıp MKE’ye teslim ettik. Bu konutlar karşılığında ise MKE’nin arsalarını belediyemize dahil ettik. Planlı bir şekilde bu arsalardan daha sonra gelir elde ettik.” ifadelerini kullandı.

DÜNYADA BÖYLE BİR TABLO YOK

Etkisini 2 yıldan fazla sürdüren pandemi şartları ve dünya genelinde yaşanan felaketlere rağmen Kırıkkale Belediyesi olarak bütçede önemli bir performans sergilediklerini kaydeden Başkan Saygılı, “Hiçbir bahaneye sığınmadan çalıştık. Hem hizmet ürettik hem gelirlerimizi artırdık. Bütçesini 10 kat artıran, borcu artmayan belediye ülkemizde olmadığı gibi dünyada da var mı bilmiyorum. Bu kadar da iddialıyız.” dedi. Başkan Saygılı “Allah’a şükürler olsun böyle bir tablomuz var. Ne kadar övünsek azdır. Gerek devletten aldığımız destekler gerekse kendi yaptığımız yatırımlarla, alnımızın akıyla bir dönemi daha tamamladık. Yeni bütçemiz vatana, millete, şehrimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

mehmet-saygili-butce Başkan Saygılı; 'Bütçemiz İle Ne Kadar Övünsek Azdır'

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!