Başkan Saygılı; ‘Kırıkkale’de Mahalle Konaklarımız Birer Fabrika Oldu’
Gündem 71 Editörü • 12 Şubat 2024 20:47
Başkan Saygılı; ‘Kırıkkale’de Mahalle Konaklarımız Birer Fabrika Oldu’

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, toplumun her kesimi ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Son olarakta Kaletepe ve Sanayi Mahallesinde mahalle konaklarına konuk olan Saygılı burada kadınlarla bir araya geldi. Yapılan hizmet ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kaletepe ve Sanayi Mahalle konaklarında kadınlarla bir araya geldi. Mahalle konaklarını çok önemsediğini belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı burada kadınların sosyalleştiğini, kendi aralarında arkadaşlıkların mahalle kültürü bağının pekiştiğini bunun yanı sıra kadınların bir birinden farklı kurslarda kendilerini geliştirme imkanı bulduğunu söyleyerek “Mahalle Konaklarımız birer fabrika gibi oldu” ifadesini kullandı. 

mehmet-saygili-kirikkale-mahalle-konaklari-2 Başkan Saygılı; 'Kırıkkale'de Mahalle Konaklarımız Birer Fabrika Oldu'

Başkan Saygılı, mahalleli kadınlarının talep ve önerilerini aldığı buluşmalarda “ mahallelerimize açtığımız mahalle konaklarında kadınlar hem el becerilerini geliştirebiliyor hem de el emeği göz nuru ürünler üretebilecekleri farklı branşlarda eğitimler alıyorlar. Biz göreve başlamadan önce bir sloganımız ve bir söylemimiz vardı; ‘Kırıkkale yalnızca merkezinden, çarşısından ibaret değildir’ dedik. Göreve gelir gelmez kolları sıvayarak unutulan, görmezden gelinen mahallelerimize yatırımlar yaptık. Bunların en önemlileri de Mahalle Konakları. Önümüzde ki dönemde buraları birer yaşam merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. Gündüzleri hanım kardeşlerimiz öğleden sonraları ise gençlerimize yönelik eğitim, spor yapmaları, araştırmalar yapmaları, kültür ve sanatla buluşmaları için birçok projeyi hayata geçireceğiz” ifadesini kullandı. 

mehmet-saygili-kirikkale-mahalle-konaklari-3 Başkan Saygılı; 'Kırıkkale'de Mahalle Konaklarımız Birer Fabrika Oldu'

Sık sık Kırıkkale’nin bir umuda ihtiyacı olduğunu geçmiş dönemde vurguladığını hatırlatan Başkan Saygılı, Roket-San ın Türkiye’nin en büyük savunma yatırımını yapacağını öğrendikten sona kolları sıvadıklarını belirterek “Günlerce Roket-San kapısında yattık. Bu dev projeyi Kırıkkale’ye getirmek için var gücümüz ile çalıştık. Sonunda muaffak olduk. Genel Müdürümüz her fırsatta çabamızı her yerde dile getiriyor. Kurduğumuz iyi diyaloglar sayesinde bir söz aldık. Burada Kırıkkaleli gençler çalışsın diye. Çok şükür bunda da muaffak olduk Kırıkkaleli ikamet şartı getirdik. İnşallah burada Kırıkkaleli çocuklar çalışacak. Alımlara başladılar. Binlerce ifade edilen kişi çalışacak. Çocuklarımız işsiz diye üzülmeyin. Yan sanayisi ile birlikte birkaç yıl içerisinde Kırıkkale’de işsiz kalmayacak” dedi. 

mehmet-saygili-kirikkale-mahalle-konaklari-5 Başkan Saygılı; 'Kırıkkale'de Mahalle Konaklarımız Birer Fabrika Oldu'

Kırıkkale’de belediyecilik hizmetlerinde yaptıklarını da kadınlara sıralayan Saygılı “Etiler kavşağını herkes vad etti. Yapıp açmak bize nasip oldu.Bu şehrin belediye otobüsü yoktu, son model konforlu otobüsleri Kırıkkaleli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Belediyenin borçlarına karşılık sattığı Kırıkkale Belediyesine ait yerleri geri aldık. Bunlardan birine de şehir içi otobüs terminalini yaptık. Bilim Merkezimizi, Bu pistimizi açtık. Mutlaka çocuklarımızı buralara götürün. Mahalle konaklarımız ha keza, Engelli kafemiz, millet kıraathanemiz, millet bahçemiz, yeni mesira alanımız, yeni mezarlık alanımız, yeni imar yerleri, kilometreleri bulan asfalt ve 350 kilometre alt yapı yeniledik. Kırıkkalenin beklentilerini biliyoruz, bunu da yine biz yerine getiririz” dedi. 

mehmet-saygili-kirikkale-mahalle-konaklari-4 Başkan Saygılı; 'Kırıkkale'de Mahalle Konaklarımız Birer Fabrika Oldu'

Mahalle Konaklarının kursiyer kadınları da Belediye Başkanı Mehmet  Saygılı’nın her zaman yanlarında olduğunu belirterek kendilerine tanınan imkanlardan dolayı teşekkür ettiler. Kadınlar “burada kendimizi geliştiriyor, öğrendiklerimizi satarak ekonomimize katkı sağlıyoruz. Arkadaşlıklarımızı, mahalle kültürümüzü buralarda yaşatıyoruz. Başkanımız bu sene bizlere birer güzellik yaptı ve hepimizi Konya’ya geziye gönderdik. Kendisi bizler için birer şans. İnşallah yeni dönemde de başkanımızı göreceğiz” ifadesini kullandılar. 

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!