Başkan Saygılı, Koltuğunu Telekonferans Yöntemiyle Devretti
Gündem 71 Editörü • 23 Nisan 2020 12:01
Başkan Saygılı, Koltuğunu Telekonferans Yöntemiyle Devretti

TBMM’nin kuruluşu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı kutlamaları bu yıl Korona virüs Covid-19 salgını nedeniyle buruk geçerken, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, geleneği devam ettirerek, makamını telekonferans yöntemiyle çocuklara devretti.

Tüm dünyayı kasıp kavuran Korona virüs (Covid-19) pandemi salgını nedeniyle okullar kapanırken, 20 yaş altı gençler ve çocukların sokağa çıkması yasaklanmıştı. 23 Nisan törenlerinde her yıl idarecilerden temsili koltukları devralan çocuklar bu yıl etkinlikleri evlerinde kutlamaya devam ediyor.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, her yıl 23 Nisanda temsili çocuklara devredilen makamını bu yıl telekonferans yöntemiyle 5. Sınıf öğrencisi Yiğit Öktem isimli öğrenciye devretti. Telekonferans yöntemiyle temsili olarak 5. Sınıf öğrencisi Yiğit Öktem başkan olarak birim müdürlerine talimatlar verdi. 23 Nisan bayramını kutladığı Yiğit Öktem’e makamını devreden Başkan Saygılı, tüm çocukları 23 Nisan Perşembe akşamı saat 21’de balkon ve camlarda İstiklal Marşı’nı hep birlikte söylemeye davet etti.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!