Başkan Saygılı’nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı
Gündem 71 Editörü • 17 Mart 2021 12:37
Başkan Saygılı’nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Çanakkale Zaferinin 106’ıncı yıl dönümünü kutlayan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı yayınladığı mesajında Çanakkale Zaferinin Türk Milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünün göstergesi olduğunu vurguladı. 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü, büyük milletimizin bin yıllara dayanan tarihi içinde bir şereftir. Kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü onurla yad ettiğimiz bugünde, tarihi şan ve şerefle dolu büyük milletimizin eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak elde ettiği Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çanakkale zaferi Türk Milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünün en büyük göstergesidir” dedi. 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Coşkuluyuz. Yokluktan, imkansızlıktan, umutsuzluktan bir milli şahlanış destanı yazmış kahraman atalarımız. Hüzünlüyüz. Milletimizin en genç, en eğitimli, en üretken yüz binlerce insanın kanını bu destana mürekkep yapmış, şehadet şerbetini içmiş. Savaş tarihçileri belirtiyor ki; dünya tarihinde, vatana duyulan sevgi ve bağlılığın bu kadar derinden, yalın ve samimi yaşandığı bir başka savaş daha olmamıştır. Çanakkale’yi unutmamak, bizim millet olma, bir arada yaşama arzumuzun can suyudur” ifadelerini kulandı. 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Şehitlerimizin hatırasını bir bayrak gibi içimizde ve ufkumuzda dimdik yaşatmalıyız. Vatan diye bize emanet edilen bu kutlu coğrafyanın bedelini bir an bile aklımızdan çıkarmamalıyız. Çanakkale, milletimizin büyük millet olduğu gerçeğinin tarihe kanla, şanla yazıldığı yerdir, zamandır. Bu duygu ve düşüncelerimle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. ” diye konuştu.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!