Başkanı Saygılı, Kırıkkale Bilim Merkezi Çalışmalarını İnceledi
Gündem 71 Editörü • 16 Eylül 2022 19:12
Başkanı Saygılı, Kırıkkale Bilim Merkezi Çalışmalarını İnceledi

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi inşa çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Saygılı, bilime, araştırmaya meraklı gençlerin yetiştirilmesinde Kırıkkale Bilim Merkezi’nin önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

Küçük Yaşta Tanışacaklar

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Bilim Merkezinin inşa çalışmalarını yerinde inceledi. İçerisinde sergi salonları, deney atölyeleri, kütüphane, matematik atölyesi, robatik kotlama atölyesi, uzay izleme merkezi gibi bir birinden faklı bölümleri barındıracak olan Bilim Merkezi projenin gidişatı hakkında Başkan Saygılı bilgi aldı. Başkan Saygılı, Bilim Merkezinin tamamlanmasıyla çocuk ve gençleri teknolojinin faydalı alanları ile küçük yaşta tanıştıracaklarını kaydetti.

Dev yatırım

Amaçlarının Kırıkkaleli çocuk ve gençlerin bilimin ışığında teknolojiler geliştirerek hem bölgemize hem de ülkemize faydalı gençler olmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Başkan Saygılı “ Bunun içinde çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kısa süre içerisinde tamamlamayı düşündüğümüz inşa çalışmalarının ardından iç dizaynı noktasında ASELSAN’dan destek aldığımız Bilim Merkezimiz Kırıkkalemiz için dev bir yatırım olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bilim merkezimiz ile Kırıkkale’yi bilimin merkezi haline getireceğiz, çevre illerden de buraya öğrencilerin gelmesini bekliyoruz” dedi. Çocukların bilimi çok daha farklı açılardan ele alması ve daha iyi anlamaları açısından Bilim Merkezinin farklı donatılara sahip olacağını söyleyen Başkan Saygılı, ayrıca Bilim Merkezi içine yapımı süren Buz Pisti’nin de çocuklara farklı bir heyecan yaşatacağını söyledi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!