Belediye Eczaneleri de Dezenfekte Ediyor
Gündem 71 Editörü • 19 Ekim 2020 11:59
Belediye Eczaneleri de Dezenfekte Ediyor

Kırıkkale Belediyesi Koronavirüs salgını ile mücadelesini sürdürüyor.

Bu kapsamda il genelindeki tüm eczanelerde dezenfekte ve ilaçlama çalışması başlattı. 

72 ECZANE EKİPLERCE DEZENFEKTE EDİLECEK

Kırıkkale Belediyesi tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında yürüttüğü çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Salgının baş gösterdiği ilk günden bu tarafa vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfeksiyon çalışmaları yapan Kırıkkale Belediyesi eczaneleri de dezenfekte ediyor. İl genelindeki 72 eczane ekipler tarafından dezenfekte edilerek ilaçlanacak. Geçtiğimiz hafta içerisinde şehir genelindeki 143 cami ve kuran kursunda kapsamlı dezenfekte işlemi gerçekleştiren Kırıkkale Belediyesi bu haftayada eczaneleri dezenfekte ederek başladı. 

BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK KURULUŞU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın salgınla mücadele günlerinde birinci basamak sağlık kuruluşu olarak tanımlayarak, sağlık ordusunda çok önemli bir yeri olduğunu belirttiği eczanelerin dezenfekte çalışmalarına başlayan Kırıkkale Belediyesi kısa sürede tüm eczaneleri dezenfekte etmeyi planlıyor. İnsan sağlığına zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı ürünleri kullanan Kırıkkale Belediyesi eczanelerin ardından sağlık ocakları ve hastaneler ile programa devam edecek. 

SAYGILI HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALMAYA DEVAM EDİYORUZ

Dezenfekte çalışmaları hakkında açıklama yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, belediye ekiplerinin salgınla mücadelede her türlü tedbiri salgının göründüğü ilk günden bu tarafa gösterdiğini belirtti. Kırıkkalelilerden maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını isteyen Saygılı “en çok ziyaret edilen yerler arasında eczanelerimizde bulunuyor. Bizde sağlık kuruluşlarından ayırt etmediğimiz eczanelerimizi de ilaçlayarak hem eczacılarımızın hem de buraya gelen vatandaşlarımızı virüse karşı korumuş ve buralara güvenle gelmelerini sağlamış oluyoruz” ifadesini kullandı. 

PROGRAM DEVAM EDİYOR

İl genelinde ki Camiler ve Kuran kurslarının ardından eczanelerde de dezenfekte çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Saygılı salgın öncesi okulları ve sağlık kuruluşlarında dezenfekte çalışmaları yaptıklarını, salgın ile birlikte Okul ve yurtlarda, camiler ile kuran kurslarında, ticari araçlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, sağlık ocaklarında park bahçe ve Pazar yerleri gibi alanlarda da yıl içerisinde defaten dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Belediye olarak tüm birimler ile tedbirleri aldıklarını belirten Saygılı “özellikle Vatandaşlarımızdan maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını birkez daha istiyoruz” dedi.

109 Okul ve Yurt, 117 Cami ve Kuran Kursu  125 Ticari Taksi

224 Servis Aracı  256 Toplu Taşıma Aracı,  Kamu Kurum ve Kuruluşlar

Aile ve Sosyal Bakanlığına ait Yurtlar Yüksek İhtisas Hastanesi, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi

Belediyemize ait birimler, Belediyemize ait servis ve hizmez araçları Parklar, cadde ve sokaklar, 

Tüm Bankalar, bankamatikler Dolmuş durakları,  Ota gar – Tren garı Pazar yerleri (Pazar kurulmadan önce ve kurulup toplandıktan sonra)  Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlar.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!