Belediyeden Cami ve Okullarda Dezenfeksiyon Çalışması
Gündem 71 Editörü • 19 Kasım 2019 14:06
Belediyeden Cami ve Okullarda Dezenfeksiyon Çalışması

Ara tatilin başlamasıyla birlikte Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatıyla okullarda ve camilerde dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Her yıl periyodik olarak merkezde bulunan okullar ve camilerde yapılan dezenfektan çalışmasıyla öğrencilerin ve vatandaşların sağlıklı ortamlarda eğitim görmeleri ve ibadet edebilmeleri amaçlanıyor.

DEZENFEKSİYON YAPILDI

Okullarda bir haftalık ara tatilinbaşlamasıyla birlikte, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatıyla Kırıkkale Belediyesi tarafından okullarda ve camilerde dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı. Her yıl periyodik olarak gerçekleştirilen, öğrencilerin ve vatandaşların daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmelerini ve ibadet edebilmelerini amaçlayan dezenfektan çalışmaları kapsamında şehir merkezinde bulunan okulların tuvaletlerinde, kantin bölgelerinde ve sınıflarında, camilerin ibadet bölgelerinde, tuvalet ve abdest alma bölgelerinde ilaçlama çalışması yapıldı. İlaçlamada kullanılan dezenfektanların ortamda bulunan her türlü virüs ve bakteri üzerinde etkili olup insan sağlığına hiçbir zararlı bir etkisi bulunmadığı belirtilen yapılan dezenfeksiyon çalışması sonucunda mevsim şartlarında; temas ve solunum yoluyla bulaşabilen hastalıklara karşı eğitim gören çocukların ve ibadet eden vatandaşların korunmasının hedeflendiği belirtildi. Çalışmanın ara tatil sürecinde merkezde bulunan bütün okul ve camilerde yapılacağının altı çizildi.

MEVSİM HASTALIKLARINA KARŞI KORUMA

Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün bilgilendirildiği çalışmanın okulların ara tatile girmesiyle birlikte başladığını ifade eden Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri dezenfeksiyon çalışmalarının merkezde bulunan bütün okul ve camilerde yapılacağını ifade etti. Yapılan çalışmada kullanılan dezenfektanın insan sağlığına zararlı hiçbir etkisinin olmadığını ifade eden yetkililer “Çalışma ile öğrencilerin kullandıkları sınıflar ve diğer toplu alanlarla camilerde vatandaşlarımızın ibadet alanlarıi tuvaletler ve abdest alma alanlarıdezenfekte edilerek, mevsim şartlarında; temas ve solunum yoluyla bulaşabilen hastalıklara karşı koruma hedefliyoruz. Bu çalışma Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’nın talimatlarıyla her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. Çalışmalarda kullanılan dezenfektanlar ortamda bulunan her türlü virüs ve bakteri üzerinde etkili olup insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor” ifadelerini kullandı.

FB_IMG_1574161258254 Belediyeden Cami ve Okullarda Dezenfeksiyon Çalışması FB_IMG_1574161252812 Belediyeden Cami ve Okullarda Dezenfeksiyon Çalışması FB_IMG_1574161267239 Belediyeden Cami ve Okullarda Dezenfeksiyon Çalışması FB_IMG_1574161263265 Belediyeden Cami ve Okullarda Dezenfeksiyon Çalışması

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!