Bio’daki Linki Tıklayın Ne Demek?
Gündem 71 Editörü • 26 Temmuz 2022 17:58
Bio’daki Linki Tıklayın Ne Demek?

Sosyal medya, pazarlamacıların nerede olurlarsa olsunlar potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmasına ve etkileşime girmesine olanak tanır. Sağlam bir sosyal medya stratejisi ve ilgi çekici içerikle pazarlamacılar, hedef kitleleriyle kolayca etkileşim kurabilir. Instagram ‘da biraz zaman geçirdiyseniz, birkaç gönderide bio’daki bağlantıya rastlamış olabilirsiniz. Instagram, kullanıcılara gönderilerine bağlantı yerleştirme olanağı vermez. Bağlantı ekleyebileceğiniz tek yer profilinizin üst kısmındaki “biyografi” link bio adlı açıklamadır.

Bağlantının biyografisindeki bir mesaj, kullanıcıları Instagram ayarlarının dışındaki kaynaklara yönlendiriyor. Instagram kullanıcıları profillerinde hedef kitlelerine bir bağlantı sağlıyorsa, tanıtımını yaptıkları web sitesinin bağlantısını profilin profil bölümüne tıklanabilir bir URL olarak ekledikleri anlamına gelir.

Instagram ‘da Bio’daki Link Nasıl Kullanılır?

Instagram bağlantı profili şablonunu çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. En çok satan ürünlerinize doğrudan aboneler. Bio’daki bağlantıyı kullanırsanız, sitenizin en çok satan ürünlerin listesinin bağlantısını içeren açılış sayfasına da yönlendirebilirsiniz. Ürün lansmanlarını hızlandırın. İnsanları açılış sayfanıza veya posta listenize yönlendirin. Ürünlerinizin ücretsiz numunelerini veya tanıtımlarını sağlayın. Mevcut veya yaklaşan bir satışın reklamını yapın. Abonelerinizi bir çekilişe veya yarışmaya yönlendirin. En son ürünlerinizi sergileyin.

İyi sosyal medyanın varlığını sürdürmek, çevrimiçi pazarlamanın önemli bir parçasıdır. Instagram, fotoğrafları görüntülemek veya arkadaşlarınıza mesaj göndermek için uygun bir yer değil. İşletme sahipleri, düzenli Instagram kullanıcılarını müşterilere dönüştürme fırsatı buldu. Markalarını tanıtmak ve kendi adlarını oluşturmak için birçok farklı yol kullanırlar. Bu yöntemlerden bazıları Instagram için yeni geleneklere ve yeni kullanımlara yol açmıştır. Örneğin, bio ‘ya bağlantı gönderme eğilimi, kendini tanıtma ile yakından ilişkilidir.

Birisi bir Instagram gönderisinde “bağ bio ‘da” derse, bu müşteriye bir eylem çağrısıdır. Sizi profilini ziyaret etmeye ve sizi harici bir web sitesine yönlendiren bir URL de dâhil olmak üzere biyografisini görüntülemeye teşvik ediyor.   Instagram, kullanıcıları sitenizden veya uygulamanızdan uzak tutabilecek bağlantıların yayınlanmasıyla ilgili belirli politikalara sahiptir. Normal bir gönderiye bağlantı gönderebilseniz bile, Bio linkkullanıcı URL’yi tıklayamayacaktır. Bu, bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmanız veya tarayıcınızda başka bir pencere açmanız ve her şeyi girmeniz gerektiği anlamına gelir. Instagram’ın reklam alanı ücretsizdir, bu nedenle bir sınır koymak mantıklıdır.

Bağlantının biyografisindeki bir mesaj, kullanıcıları Instagram ayarlarının dışındaki kaynaklara yönlendiriyor. Instagram kullanıcıları profillerinde hedef kitlelerine bir bağlantı sağlıyorsa, tanıtımını yaptıkları web sitesinin bağlantısını profilin profil bölümüne tıklanabilir bir URL olarak ekledikleri anlamına gelir. Profil bağlantısı oluşturma etkinliği, yani “profildeki bağlantı”, yani “profilimdeki bağlantı”. Bu cümlenin özellikleri şunlardır; kullandığınız hesap

türü ne olursa olsun; Instagram, profillerinde yalnızca bir web sitesi bağlantısı, adresi sağlar. Instagram profiliniz, insanların profilinizi ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk yerdir. Instagram adınızın hemen altında bulunan bu bölüm, insanların sizinle ilgili ilk izlenimlerini aldıkları yerdir.

Instagram profiliniz, insanların profilinizi ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk yerdir. Instagram adınızın hemen altında bulunan bu bölüm, insanların sizinle ilgili ilk izlenimlerini aldıkları yerdir. Öncelikle Instagram profili oluşturmanın tek bir yolu yoktur. Kullanıcı adınızın yanındaki “Profili Düzenle” düğmesini tıklayarak profili düzenle ekranına erişin. Açılan ekranın profil bölümünde eklemek istediğiniz öğeleri diğerinin altına ekleyin. Kaydet dediğinizde profiliniz diğer profillerin altında listelenecektir.