Bitcoin İçin 3 Senaryo: Uzman İsim Açıkladı!
Gündem 71 Editörü • 13 Aralık 2023 09:08
Bitcoin İçin 3 Senaryo: Uzman İsim Açıkladı!

Piyasanın lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftaya bir düzeltme ile başladı. Bundan sonraki hamleler merak konusu olurken, popüler bir isim Bitcoin’de 3 olası senaryo olduğunu ileri sürüyor.

Bitcoin Fiyatında ve Altcoin’lerde Son Durum

Yazının kaleme alındığı sırada 42.345 dolardan işlem gören Bitcoin’in piyasa değeri de 828,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Bunun yanında son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 3 değer kaybeden Bitcoin’de son 1 haftada yüzde 1,5 artış ile ilerlendiği görülüyor.

270,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi konumunda  bulunan Ethereum (ETH) yazının kaleme alındığı sırada 2.248 dolardan işlem görüyor. ETH 9 Aralık’ta 2.403 dolar ile bir tepe noktası belirlemişti.

Bunların yanında piyasa değeri bakımından ilk on kripto para birimine baktığımıza Avalanche’in (AVAX) son 24 saatte sergilediği yaklaşık yüzde 10’luk artış ile diğerlerinden ayrıldığı görülüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük beşinci kripto para olan XRP ise son 24 saatteki yüzde 5’lik geri çekilmesi ile ilk on kripto para birimi içinde en çok değer kaybeden altcoin oldu.

Bunlara ek olarak Binance Coin (BNB) son 24 saat içinde yüzde 1,5, Solana (SOL) 2,6 ve Cardano (ADA) 3,2 geri çekilme yaşadı.

Bitcoin’de Olası 3 Senaryo

BITCONHABER ve BH NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de belirtildiği gibi Real Vision CEO’su ve makro uzmanı Raoul Pal, Bitcoin‘in (BTC) gelecek hamlesi için üç olası senaryo çizdi.

Eski Goldman Sachs yöneticisi, Bitcoin için en olası senaryonun geleneksel bir döngü olduğunu, burada önde gelen kripto para biriminin 100.000 ila 200.000 dolar arasında bir yerde sabitleneceğini öne sürdü.

Raoul Pal ikinci senaryo ile ilgili yaptığı açıklamalardai bunun %20 ihtimalle gerçekleşeceğine inandığını ve kripto para sektörüne büyük bir para girişinin beklenenden daha büyük bir boğa koşusu tetikleyebileceğini dile getirdi.

Son olarak üçüncü senaryoda, Raoul Pal kripto para sınıfının öncekinden daha kısa ve ön yüklü bir döngü görebileceğini öne sürüyor. Ünlü CEO, bütün döngünün 2024’te daha kısa ama daha yoğun olabileceğinden bahsediyor.

Kaynak: https://www.bitcoinhaber.net/bitcoin-icin-uc-farkli-senaryo