Büyük Buluşma İçin Camilerimizi Özenle Dezenfekte Edildi
Gündem 71 Editörü • 28 Mayıs 2020 15:09
Büyük Buluşma İçin Camilerimizi Özenle Dezenfekte Edildi

Camilerimiz yarın itibari ile tekrar Cemaatiyle ile buluşuyor.

Vatandaşların gönül rahatlığı ile ibadetlerini gerçekleştirmeleri için camilerimizin içini, bahçesini ve çevresini belediyemiz ekiplerimiz tarafından dezenfekte ettik.

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık iki buçuk aydır kapalı olan Camilerimiz Yarın Cuma Namazıyla tekrar açılıyor. Belediyemiz ve Valilikçe ibadete açılacağı bildirilen tüm camilerimizde özenle dezenfekte işlemi gerçekleştirdik. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 29 Mayıs’ta yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde cuma namazının kılınmaya başlanacağının duyurulması üzerine Belediyemiz İlaçlama ekipleri harekete geçti. Önce tüm camilerimizin ve Valilikçe belirlenen Cuma Namazı kılınacak alanlar yıkandı, Ardından da camiiler de dezenfekte işlemi başladı.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı vatandaşlarımızın sağlığını korumak için koronavirüs salgının göründüğü ilk günden itibaren yoğun şekilde dezenfekte işlemlerini şehrin genelinde sürdürdüklerini, Camiiler de daha önce dezenfekte işlemlerini tamamladıklarını bu süreç içerisinde üçüncü kez camilerin dezenfekte edildiğini belirterek “ Valiliğimizce belirlenen 44 camii ile 4 sent Pazar alanını ibadete hazırladık. Rutin olarak sürdürdüğümüz ibadethane temizliği ile vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla temiz bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirebilirler “dedi.

İlaçlama ekiplerimiz tarafından, dezenfeksiyon işlemleri sırasında Sağlık Bakanlığından onaylı, mikroorganizmalara karşı geniş etki alanına sahip, uygulayıcılar ile uygulama ortamını kullanacak insanların yanı sıra hayvanlara da zararı bulunmayan maddeler ile dezenfekte işlemini gerçekleştirdi. İlimizde 44 Camii, Cuma Namazı Kılınacak 4 Pazar yerinde dezenfekte çalışmaları gün içerisinde tamamlandı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!