“Büyük Usta Ödülü” Keskinli Mahalli Sanatçı Metin Öge’ye Verildi
Gündem 71 Editörü • 7 Ekim 2019 18:28
“Büyük Usta Ödülü” Keskinli Mahalli Sanatçı Metin Öge’ye Verildi
Kırıkkale Haber

Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde yapılan ‘3’üncü Neşet Ertaş’ı Anma ve Kültür Sanat Etkinliği’ kapsamında “Büyük Usta Ödülü” Keskinli mahalli sanatçı Metin Öge’ye verildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinin katkıları ile ‘3’üncü Neşet Ertaş’ı Anma ve Kültür Sanat Etkinliği’ Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Konser Neşet Ertaş’ın eserleri ve hayatı ile ilgili belgeselden sonra ‘3’üncü Neşet Ertaş’ı Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ kapsamında ödül töreni ile devam etti.

Programda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. İbrahim Kalın, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Üniversitemiz Enstitü Müdürü ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Murat Öztürk ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu Şefi Necmi Kıran’dan oluşan kurul üyeleri tarafından belirlenen isimlere ödülleri dağıtıldı. Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü Mehmet Erenler’e, Kültür Sanat Araştırmaları Ödülü Prof. Dr. Sabri Yener’e, Yorumculuk Ödülü Ümit Tokcan’a, Mahalli İcracı Ödülü Metin Öge’ye, Genç İcracı Ödülü Erhan Uslu’ya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından takdim edildi.

Programda ayrıca Bedia Akatürk, Bektaş Dolu, Gülşen Kutlu, Erol Parlak, Işın Karaca, Muazzez Ersoy, Metin Öge ve Ustalar Topluluğu, Mustafa Keser, Özgür Can Çoban, Rafet El Roman, Yavuz Bingöl, Erhan Uslu, Yıldız Tilbe, Yudum, Zara ve Orkun Kutay Özdemir Neşet Ustanın birbirinden güzel eserlerini seslendirdiler.

KESKİNLİ MAHALLİ SANATÇI METİN ÖGE’YE ÖDÜL

Programda Mahalli İcracı Ödülü Metin Öge’ye verilmesinden sonra Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile “Büyük Usta Ödülü” Metin Öge’ye verildi. 3. Neşet Ertaş’ ı Anma ve Kültür Sanat Etkinliği Açılış Konserinde İlçemizi tanıtan aynı zamanda bununla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesine davet edilen Metin Öge’ye, Cumhurbaşkanımızın adına, Kültür Bakanımız ödüllerini verdi. Metin Öge’ye sağlık, başarılar ve uzun ömürler niyaz ediyor kutluyoruz. İlçemiz Keskin’in adını Türkiye’ye, devlete duyurmasından dolayı minnettarlığımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

neset-3 “Büyük Usta Ödülü” Keskinli Mahalli Sanatçı Metin Öge'ye Verildi neset-1 “Büyük Usta Ödülü” Keskinli Mahalli Sanatçı Metin Öge'ye Verildi neset-2 “Büyük Usta Ödülü” Keskinli Mahalli Sanatçı Metin Öge'ye Verildi

dede-yildirim-metin-oge “Büyük Usta Ödülü” Keskinli Mahalli Sanatçı Metin Öge'ye Verildi

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!