Çamaşır Kurutma Makinesi Filtre Göstergelerinin Yanıp Sönmesi Ne Anlama Gelir? Nasıl Gider?
Gündem 71 Editörü • 22 Şubat 2023 16:05
Çamaşır Kurutma Makinesi Filtre Göstergelerinin Yanıp Sönmesi Ne Anlama Gelir? Nasıl Gider?
Kırıkkale Haber

Günümüzde toplum genelinde kullanımı yaygınlaşan çamaşır kurutma makineleri, yaşam alanlarına büyük bir konfor ve kolaylık getiriyor. Çamaşırların kuruması için uzun süre bekleme veya çamaşırları kurutmak için alan oluşturma yada kurutmaya çalışırken çevresel etkenlerle yeniden kirlenmesi gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Yaşam alanlarına büyük kolaylık getiren ileri nesil teknolojiyi içeren çamaşır kurutma makinelerinin kullanımında gösterge panelindeki işaretlere dikkat edilmesi noktasında Soğanlık Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz uyarılarda bulunuyor.

Çamaşır kurutma makinenizin normal kullanımı sırasında gösterge panelinde çeşitli uyarılar görebilirsiniz. Bu uyarıları dikkate alarak, ne anlama geldiğine bakmanız çok önemlidir. Çünkü bu uyarıları dikkate almamanız cihazın performansını olumsuz etkileyebileceği gibi komplike arızalarla da karşılaşmanıza neden olabilir. Dolayısıyla çamaşır kurutma makinenizin gösterge panelinde filtre ışığının sürekli yanıp, sönmesini dikkate alarak, gerekli işlemleri yerine getirmelisiniz.

Çamaşır Kurutma Makinesi Filtre Göstergesi Neden Yanar?

Tüm beyaz eşya ürünlerinde olduğu gibi çamaşır kurutma makinelerinde de gösterge paneli sayesinde cihazın işlem durumu, sorunları gibi konularda anlık olarak bilgi edinebilirsiniz. Ciddi bir kullanım kolaylığı kazandıran çamaşır kurutma makinenizin gösterge panelinde filtre göstergesi bulunur. Adından da anlaşılacağı üzere çamaşır kurutma makinenizde bulunan filtrelerle ilgili bir uyarı simgesidir. Bu uyarı simgesi yanıp, sönmeye başladığında cihazın filtrelerinde tıkanma meydana geldiği anlaşılır.

Çamaşır kurutma makinelerinin filtre göstergesi tıkanıklık nedeniyle yanıp, söndüğü zaman Kavacık Arçelik Servisi hizmetlerine ihtiyaç duymadan kolayca temizliğini yapabilirsiniz. Bu işlem bireysel kullanıcı tarafından da pratik şekilde gerçekleştirebilecek bir temizlik işleminden oluşur.

Çamaşır Kurutma Makinesi Filtreleri Nasıl Temizlenir?

Çamaşır kurutma makinenizde bulunan filtreler, her kullanımdan sonra çamaşırlardan gelen artık maddeler ile tıkanır. Çamaşırlarınızdan gelen artık ve yabancı cisimlerin makinenize zarar vermemesi ve kolayca sistemden temizlenebilmesi için filtrelerde birikir. Zaman içerisinde bu birikinti tıkanıklığa neden olarak, cihazınızın performansına ve bileşenlerine zarar verebilir. Bu yüzden periyodik olarak çamaşır kurutma makinesi filtre temizliği yapılmalıdır.

Çamaşır kurutma makinesi filtre temizliği işlemi alt kısımda bulunan panel aracılığıyla kolayca filtreye ulaşılarak gerçekleştirilebilir. Su altında filtre iyice yıkandıktan sonra tamamen kurumadan yerine takılmamalıdır. Pratik olan bu temizleme işlemi dışındaki diğer çamaşır kurutma makinesi arızaları ile ilgili olarak profesyonel servis hizmeti almak üzere Sarıgazi Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.