Ceket Pantolon Takım
Gündem 71 Editörü • 23 Şubat 2022 21:31
Ceket Pantolon Takım
Kırıkkale Haber

Bazen çoğu kişi farklı tarz, renk ve modellerle kombin yapmakta zorlanırlar. Bugün tüm kadınlar ne giyer sorusuna cevap veren iki parçalı tasarımlar arasında pek çok farklı parça bulunuyor.

Mont-etek, elbise-pantolon, etek-gömlek, ceket pantolon takım gibi birçok giyim modeli bulunmaktadır.

Tesettür giymeyi seven kadınlar, her yaşa ve tarza uygun iki parça takım elbise ile gündelik atletik rahatlığı ön plana çıkarırken, resmi şıklıklarını profesyonel yaşamlarına da yansıtabilirler.

Ceket-Pantolon Takımları Nasıl Kombinlenmeli?

Her takım elbisede olduğu gibi ceket ve pantolon kombinlerinde de beden ölçülerinize göre seçim yapmalısınız. İdeal kilonuzu aşıyorsanız, daha ince görünmeniz için renk ve dokular seçmeniz gerekir.

Siyah ve lacivert gibi koyu renkler sizi daha ince gösterebilir. Dikey çizgili giysilere öncelik verin çünkü yatay çizgili ceket pantolon takım sizi daha büyük gösterir.

Minyon bir kadınsanız, minyon olduğunuzu düşünüyorsanız geniş kemerli kıyafetlerden kaçının. Bol pantolonlar vücudunuzu olduğundan daha geniş gösterebilir.

Ceket-pantolon kombinlerinde hava sıcaklığı da önemli bir detaydır. Yaz aylarında yapacağınız giysilerde ince, terletmeyen pamuklu ve kumaştan yapılmış ceket ve pantolonları tercih etmelisiniz.

Kış aylarında daha kalın ve daha sıcak tutan giysiler seçerek lüksünüzü gösterebilirsiniz.

Eğer işe gidecekseniz veya iş toplantısı gibi resmi bir ortamda bulunuyorsanız, klasik tasarım ve renkleri ile resmi şıklığınızı gösteren ceket ve pantolonlara öncelik vermelisiniz. Bunun yanında; daha günlük bir yere gidiyorsanız daha rahat, renkli ceket ve pantolonları tercih edebilirsiniz.

Ceket-pantolon kombininizin altına topuklu ve yüksek topuklu çizme tercih ederek şık görünümünüze şıklık katabilirsiniz.

Daha fazla rahatlık veya günlük kullanım istiyorsanız, mokasen veya spor ayakkabı seçebilirsiniz. Bluzunuz veya gömleğinizle aynı renk olan ayakkabıları tercih edebileceğiniz gibi, takım elbisenize yakın bir renk olan ayakkabılar da kullanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra; ceket pantolon takım kombininde en önemli detaylardan biri ceket altına giyilen kıyafettir. Ceketinizin altına giymek için kıyafetinizle kontrast oluşturan veya uyumlu renkte bir gömlek, üst veya kazak seçebilirsiniz.

En güzel takım kombineleri için   https://www.sedayalcinatelier.com/ceket-pantolon-takim-modelleri sitesinden sipariş verebilirsiniz.