Cemalettin Akdoğan İYİ Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Gündem 71 Editörü • 19 Mart 2023 23:57
Cemalettin Akdoğan İYİ Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Kırıkkale’nin tecrübeli siyasetçilerinden, eski Belediye Başkanı ve 2 dönem KTSO Başkanlığı görevinde bulunan Cemalettin Akdoğan, İYİ Parti Milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Bura da coşkulu kalabalığa seslenen Akdoğan, “Kim nereden başlarsa başlasın Cemalettin Akdoğan 10 bin 1 ile başlar” dedi. 

AKDOĞAN’I COŞKULU KALABALIK KARŞILADI 

Kırıkkale’nin tecrübeli siyasetçilerinden Cemalettin Akdoğan, İYİ Parti Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir grup ile parti binasına geçen Akdoğan, ilk olarak İl Başkanı Yavuz Kuzucu daha sonra Merkez İlçe Başkanı Arap Osman Baran’ı ziyaret etti. Akdoğan daha sonra İYİ Parti Toplantı Salonu’nda coşkulu kalabalığa seslendi. 

HALKIMIZ BU PARTİYE TEVECCÜH GÖSTERMİŞTİR

Akdoğan, İYİ Parti’nin Türkiye’de büyük bir halk desteğini arkasına alarak Türk siyasi hayatında önemli noktalara geldiğini söyleyerek, “İzlediğiniz siyasi politikalarınız halk tarafından kabul görmüştür, bu kabul neticesinde de halkımız bu partiye teveccüh göstermiştir. Bu teveccühü çok daha iyi noktalara taşıyacak olan teşkilatlarımızdır. Bugün kadar emekleri geçen arkadaşlara teşekkür ederim. 

GENEL BAŞKANINI GÖZÜ KULAĞI TEŞKİLATLARDIR

Teşkilatlar hem aday adaylarının, hem adayların, hem de vatandaşın isteklerini bir arada buluşturup aynı zamanda bu istekleri doğru biçimde genel merkeze yansıtmaları gerekir. Çünkü genel başkanını gözü kulağı teşkilatlardır. Eğer teşkilatlar tabanda olan biteni duygusallıktan uzaklaşarak doğru bir biçimde yansıtılırsa başarı elde etme şansımız yükselir. 

KIRIKKALE’DE 3-0 YAPACAĞIZ 

Kırıkkale’de 3-0 yapacaklarını söyleyen Akdoğan, “3-0’da sizlere büyük görevler düşmektedir. Sizin teşkilatta gördüklerinizi genel merkeze düzgün aksettirmeniz halinde güzellikleriniz olacaktır. Teşkilatlarımız bunu yapıyor, başka kim ne yapacak. Burada adaylarımızın da çok büyük önemi ve görevleri vardır. Bugün İYİ Parti ailesine müracaat eden arkadaşlarımızın hiç birine kamuoyunda tek bir laf bile edilmedi. Adaylarımız vasıflı, kaliteli ve kabiliyetli arkadaşlarımızın hepsi seçimini yaparken kendisine uygun gördüğü siyasi partide yaptı. 

GERİ DÖNÜP ‘BEN CIZDIM OYNAMIYORUM’ DEMEYECEĞİM

Bugün bu yarışta benimle beraber 10 tane arkadaşımız Milletvekilliği olma yarışındadır. Ben bundan mutluluk duyuyorum. Hiç birimiz birbirimizin aleyhinde bir söz etmedik, etmeyeceğiz de. Hiç kimse merak etmesin bu partinin sıralama sonrasında geri dönüpben cızdım da oynamıyorum demeyeceğim. Bunu arkadaşlarımın demeyeceğine de inanıyorum. İnanıyorum ki arkadaşlarımızda aynı duyguyu besliyor. Sayın İl Başkanım ve Merkez İlçe Başkanımda bizi bir araya getirmenin gayretini gütmektedir. 

CEMALETTİN AKDOĞAN FARKI BUDUR

Cemalettin Akdoğan Türk siyasi hayatında ihtilalden sonra 1984 sene 2023. 40 yıl olmuş tam. 40 yıldır siyasetin içerisinde olmuş, 40 yıldır ekibiyle birlikte her yerde var olmuştur. Kimse Cemalettin Akdoğan’a 40 yıllık süre içerisinde kaşının üstünde gözü var diyememiş. Neden diyememiş? Çünkü Cemalettin Akdoğan her zaman doğruların yanında olmuş, doğru bildiklerini savunmuş, her zaman ekibiyle birlikte var olmuştur. İşte Cemalettin Akdoğan farkı budur. 

YÜZDÜK YÜZDÜK KUYRUĞUNA GELDİK

Kim nereden başlarsa başlasın Cemalettin Akdoğan bir yarışa giriyorsa 10 bin + 1 ile başlar. Bugüne kadar 40 yıllık siyasi hayatımda tek kişi ayrılıp başka bir cephede yer almamıştır. Ne yazık ki Türk siyasi hayatımda 20 yıllık gibi bir heyula yıllarımız boşa geçmiş AKP iktidarı her şehirlerimizin siyasi hayatını hem de sosyal hayatını mahvetmiştir. Bu mahvedilmiş hadiseyi düzeltmek kolay olmayacaktır. Elbette zorluklarımız olacaktır. Artık bizde yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. İnanıyorum ki biz bu işi de becereceğiz ve başaracağız.  

ZORLUKLARI YENECEĞİZ

İYİ Parti iktidarından kimse endişe duymasın. İYİ Parti iktidarı son 20 yılın Türk siyasi hayatıma damgamı vurdum diyen eksikleri, yanlışları, yalanlarıyla geçen yılları 3, 5 yıl gibi kısa bir dönemde kapatmak isteyecektir. İşte işleri zordur. Bu zorlukları yeneceğiz” dedi. Akdoğan daha sonra İYİ Parti’nin seçim beyannamesi hakkında bilgiler verdi. Açıklamalar sonunda ise katılımcılar Cemalettin Akdoğan’ı tebrik ederek, destek vereceklerinin sözünü verdiler.  

Haber: Kenan Kuzucu

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!