Cemalettin Akdoğan İYİ Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
Gündem 71 Editörü • 12 Mart 2023 20:27
Cemalettin Akdoğan İYİ Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
Kırıkkale Haber

Cemalettin Akdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Eski belediye başkanlarından siyasetin tecrübeli isimlerinden Cemalettin Akdoğan’da İYİ Parti’den aday adaylığını açıkladı.

Akdoğan, basın mensupları ile yaptığı toplantıda adaylık yarışında ‘bende varım’ diyerek aday adaylığını kamuoyuna duyurdu. Akdoğan, önümüzdeki günlerde parti teşkilatına adaylık başvurusunu yapacağını ifade etti. 

Akdoğan yaptığı açıklamada, yıllardır birçok görevde yer aldığını belirterek ‘Ancak son 15 yılda siyaset yapanlar Kırıkkale adına şunu yaptı diyeceğimiz bişey bırakmadı. Yeni dönemde ülkenin imarında vekillere önemli görev düşecek. Bu amaçla İYİ Parti’den aday adayı oldum.’ dedi. Sıralamanın önemine dikkat çeken Akdoğan, genel merkezin halkın hassasiyetine göre hareket edeceğini kendisinin de sıralamadan bağımsız olarak  var gücü ile çalışacağını söyledi. 

Kırıkkale’de önceliğimiz; insanlarımızı yeniden birbiri ile barışır hale getirmektir. Şu anda millet olarak kamplaştık. Normalleşmeye ihtiyacımız var. Kırıkkale eskiden göç alan cazibe merkeziydi. Bunu devlet planı haline getirip yeniden hayata geçirmeliyiz. Ailelerin eğitim bütçelerini artırıp eğitimde devlet okullarına güç verip seferberlik ilan etmeliyiz. Özellikle ülkemiz için de önemli sorun olan uyuşturucu konusunda bu bataklığı kurutmalıyız. MKE anonim şirketi haline geldi. Önümüzde ki dönem MKE’nin başına Kırıkkaleli bürokratlar atanmasını sağlamalıyız.’ dedi.

cemalettin-akdogan-iyi-parti-kirikkale-belediye-baskan-aday-adayligi-aciklamasi-2 Cemalettin Akdoğan İYİ Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!