Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale’de
Gündem 71 Editörü • 10 Temmuz 2020 19:58
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale’de

Çeşitli programlara katılmak üzere Kırıkkale’ye gelen Bakan Kurum, projeleri inceleyerek Halifeli İçme Suyu tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

Kırıkkale’de ilk olarak Yeşil Vadi-Obaköy Projesi’nin devam ettiği alanda incelemelerde bulunan Bakan Kurum burada il protokolü tarafından karşılandı.

Yeşil Vadi-Obaköy Projesi alanında golf arabasını kullanarak alanı gezdi. Daha sonra Kırıkkale Valiliğin’i ziyaret ederek Vali Yunus Sezer’i makamında ziyaret etti. Bakan Kurum burada Şeref Defteri’ni imzaladı.

Bakan Kurum daha sonra Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı da ziyaret ederek Kırıkkale Belediyesi’nde basına kapalı olarak yapılan İl Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. Ardından AK Parti İl Başkanlığına geçen Bakan Kurum, İl Başkanı Nuh Dağdelen’i ve partilileri ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, ilçe belediye başkanları ve yetkililer yer aldı.

HALİFELİ İÇME SUYU TESİSİ AÇILDI

Kırıkkale Belediyesi’nde yapılan toplantının ardından Halifeli köyünde bulunan tesisin açılışı için tarihi Kırıkkale evlerinin bulunduğu alanda düzenlenen törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Halifeli İçme Suyu tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Kurum burada yaptığı konuşmada; “Su medeniyettir. Geçmişten bugüne bütün medeniyetler su kenarında kurulmuştur. Atalarımızın şehirlerimize yaptığı çeşmeler her zaman en büyük hayırlardan biri sayılmıştır. Ecdadımızın çeşmelerle sağladığı hizmetleri bugün içme suyu şebekeleriyle sağlama gayreti içerisindeyiz. Şu an açılışını gerçekleştirdiğimiz bu tesis, 17 içme suyu kuyusuyla mevcut şebekeye 9 kilometre uzunluğundaki bağlantısıyla enerji nakil hattı ve trafosuyla son derece modern bir içme suyu tesisi oldu.Kırıkkale merkez içme suyu hattımızın günlük kullanım miktarı minimum 1,5 milyon metreküp. Bu tesisimizin aylık kullanım miktarı ise 450 bin metreküp. Yani bundan böyle bu tesisimizle merkez ilçemizin su ihtiyacının 3’te 1’ini karşılamış olacağız.” dedi.

Bakan Kurum daha sonra Keskin’e geçerek esnafı ve halkla bir araya gelerek, Keskin Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-10 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-2 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-3 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-4 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-5 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-6 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-7 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-8 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de cevre-sehirclik-bakani-murat-kurum-kirikkale-9 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kırıkkale'de

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!