Çevrimiçi Video Görüntüleme Vs. Video İndirme: İnsanlar Neden Birini Diğerine Tercih Eder?
Gündem 71 Editörü • 20 Temmuz 2023 22:13
Çevrimiçi Video Görüntüleme Vs. Video İndirme: İnsanlar Neden Birini Diğerine Tercih Eder?

Videolar son zamanlarda en mükemmel eğitim, öğrenim ve eğlence kaynağıdır. Çeşitli konu ve temalar üzerindeki kavrayışlarını geliştirmek için diğer ortamlara güvenmek yerine, video içeriği tüketmeyi tercih ediyorlar. Bunun nedeni ilgi çekici bir formata sahip olmalarıdır; böylece kullanıcıların herhangi bir kavramı daha iyi anlamalarına yardımcı olurlar.

Bununla birlikte, videolar farklı kalite ve boyutlarda mevcuttur ve bu da insanların onları istedikleri ayarlarda, istedikleri zaman, istedikleri yerde, çok fazla sorun yaşamadan görüntülemelerini sağlar.

Ayrıca, gibi araçlarla video indirmek de daha kolay hale geldi.video indirici, bir uygulama veya indirme yazılımı. Bununla birlikte, izleyiciler arasında genellikle çevrimiçi video izlemenin daha iyi veya daha uygun olup olmadığı konusunda heyecan verici bir tartışma gelişir.izlemekten daha indirilen videolar

Bu nedenle, bu blog gönderisi, hangisinin nerede durduğunu belirlemek için her iki modun ayrıntılarını inceleyecek.

Çevrimiçi Video Görüntüleme ve Çevrimdışı Video Görüntüleme

Bazıları akış izlemenin daha iyi olduğunu söylerken, diğerleri videoları daha sonra indirip izlemenin gerektiğine inanıyor.

Hangisinin daha iyi olduğuna karar vermeniz için geriye dönüp bakmanızı sağlamak amacıyla, çevrimiçi video izleme ile çevrimdışı video izleme arasında bir karşılaştırma aşağıda verilmiştir. Lafı daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Akış İzleme, Faydaları ve Dezavantajları

Birçok internet kullanıcısı kendilerini rahat hissettikleri için çevrimiçi video izlemeyi tercih etmektedir. Bunu yaparken, göz korkutucu olabilecek yeni klipleri yerleştirmek için videoları kaydetme ve cihaz depolama alanını yönetme zahmetinden geçmek zorunda olmadıklarını düşünüyorlar.

Ek olarak, çok sayıda başka pozitif sağlar ve bunu görmek için bir sonraki bölümü dikkatlice okuyun.

Avantajlar

Video akışının sunduğu birincil avantaj, zamandan tasarruf etmektir. Bu, çevrimdışı video izlemenin ön koşulu olan diğer yükümlülükleri yapmak yerine videoları anında izleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu, beğenmediğiniz videoları gözden geçirip tarayabileceğiniz için çok çeşitli içeriği daha kısa sürede keşfetmenizi sağlar. Tersine, videoları indirdikten sonra çevrimdışı izlerseniz, indirme işlemi zaman aldığından çok zaman harcar.

Ek olarak, çevrimiçi videoları keşfettiğinizde, alt yazıları açma fırsatına da sahip olursunuz;bir videonun niyetlerini ve amacını anlamak için daha iyi. Aksine indirilen videolarda bu özelliğin tadını çıkaramayabilirsiniz.

Ayrıca, videoları çevrimdışı izlerken, bir konuyla ilgili daha fazla malzeme keşfederek konuyu farklı açılardan ve perspektiflerden inceleyebilirsiniz, bu da olayları daha iyi kavramanıza yardımcı olur. Ancak ne yazık ki tüm bunları videoları çevrimdışı izlerken elde edemezsiniz.

Bu nedenle, bir kavramı etkili bir şekilde sindirmek için daha fazla güçlük çekmeniz gerekecek, bu da sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

tüm bunlara rağmenfantastik faydaları, çevrimiçi video izlemenin bazı dezavantajları vardır. Birkaçını görelim.

Dezavantajları

buöncelik Çevrimiçi akışları izlerken maruz kalabileceğiniz tepki, arabelleğe alma ve gecikme sorunlarıdır. Bazen çevrimiçi video izlerken internet bağlantınız zayıflar ve birkaç kez tamamen bozulur. Sonuç olarak, videolarınız yüklenmek için yeterli hıza sahip olmadıkları için düzgün oynatılmaz. Bu nedenle, önemli bir sunum veya konu hazırlarken videoları yarıda bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

Sonuç olarak, tüm bağlılığınız, sıkı çalışmanız ve taahhüdünüz, istenen sonuçlara ulaşmadan boşa gider.

Ayrıca, rahatsız edici olabilecek farklı çevrimiçi reklamları izlemeniz gerekir.

Çevrimdışı Video İzleme, Faydalar ve Engeller

Videoları çevrimiçi izleyen çoğu izleyicinin aksine, bazı kullanıcılar videoları çevrimdışı modda izlemeye çalışır. Bu genellikle filmlerde ve sezon severlerde olur., DSÖ her gün birden fazla bölümü ve hikayeyi art arda izlemelisiniz. Böylece yapmaya çalışırlar video indir kaydetmeleri gereken video türlerine göre bir video indirme programı kullanıyor.

Bu nedenle, boş vakit bulduklarında filmlerini izlerler.favori arabelleğe alma veya gecikme sorunları olmadan tüm gün klipler ve filmler. Bununla birlikte, elde ettikleri başka avantajlar da var.

Bazılarını aşağıda görelim.

Avantajlar

Çevrimdışı video izlemenin kolaylaştırdığı ilk avantaj kolaylıktır. Bu, indirilen klipleri istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, internet bağlantısı olmadan gözden geçirebileceğiniz anlamına gelir. İnternet bağlantısının zayıf olduğu bölgelere seyahat etmeniz gerektiğinde veya birkaç gün boyunca internet bağlantısının kesildiğine dair bir haber geldiğinde bu çok önemli olabilir. Bu tür senaryolarda, boş zamanınızı öldürmek ve eğlenmek için çok sayıda klibi cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Ek olarak, çevrimdışı video izleme uygun maliyetlidir. Bunun nedeni, videoları indirdiğinizde, çevrimiçi izlemede olduğu gibi, videoları tekrar tekrar yüklemek zorunda kalmadığınızdan daha az veri şarjı tüketmeleridir.

Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı karşılamak için fazladan veri paketlerine ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine, istediğiniz tüm klipleri ve filmleri bir paket halinde daha düşük bir maliyetle elde edersiniz.

Ayrıca indirdiğiniz videoları ve filmleri arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşarak onların ilginç kavramları sorunsuz bir şekilde öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.

Aksine, onlara bu tür izleme linklerini gönderirseniz, izleme zahmetine girmeyebilirler.yardımsever içerik çevrimiçi.

Ancak, indirilen kliplere sahip olduğunuzda, onları yanınızda oturtabilir ve malzemeyi iyileştirmek için tüketebilirsiniz.

Ayrıca, dikkatinizi ve dikkatinizi dağıtabilecek herhangi bir reklam izlemek zorunda değilsiniz.

Negatifler

Çevrimdışı video izlemenin ilk dezavantajı zaman kaybıdır. Bu, beklediğiniz gibi olmayan farklı klipler indirirseniz, tüm zamanınızın ve çabalarınızın boşa gideceği anlamına gelir.

Üstelik sayısız tema ve konseptin en yeni ve güncel içeriğine ulaşamıyorsunuz; bu nedenle farklı konularda anlayışınız olması gerektiği kadar gelişmeyebilir.

Ayrıca, cihazınızın depolama alanı yetersiz kalabilir ve bu durum, sürece daha fazla yük bindirerek cihazın hızını düşüreceği için cihazınızın çalışmasını da etkileyebilir.

Son Sözler

Yukarıdaki tartışmanın ışığında, çevrimdışı ve çevrimiçi video izlemenin olumlu ve olumsuz yanları vardır. Bu nedenle, birini daha iyi olarak kategorize etmeye gerek yoktur. Bunun yerine, gereksinimlere göre her ikisinden de yararlanılmalıdır. Yeterli zamanınız ve veri şarjınız varsa videoları çevrimiçi izlemelisiniz. Ancak, fazla zamanınız ve veri yüklemeniz yoksa, videoları bir video indirici kullanarak kaydedebilir ve koşullar makul olduğunda izleyebilirsiniz.