CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ Kırıkkale’deki Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinde Fiyatları Karşılaştırdı
Gündem 71 Editörü • 16 Ağustos 2022 19:50
CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ Kırıkkale’deki Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinde Fiyatları Karşılaştırdı

CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, Kırıkkale’deki Tarım Kredi Kooperatifi marketine giderek fiyat karşılaştırması yaptı.

Yapılan karşılaştırma neticesinde halkın yararına bir indirim görmediklerini söyleyen Bozdağ, “Zaten yeterli sayıda ürün olmadığı gibi söylendiği gibi de ürünlerdeki fiyatlarda herhangi bir indirim yok” dedi.

BOZDAĞ ÜRÜN ARAŞTIRMASI YAPTI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde bazı ürünlerde indirim yapılacağını açıklamasının ardından indirimli ürün satışı başladı. CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, Tarım Kredi Kooperatifi marketine giderek fiyat karşılaştırması yaptı. Yapılan karşılama sonucunda indirim görmediklerini söyleyen Bozdağ, “Biz, bir indirim, halkın yararına maliyet göremedik. Tarım Kredi Market önündeyiz. Zaten yeterli sayıda ürün olmadığı gibi söylendiği gibi de ürünlerdeki fiyatlarda herhangi bir indirim yok”

GÖSTERMELİK İNDİRİM

Bazı ürünlerin bulunamadığını, bazı ürünlerde ise 20-30 kuruşluk göstermelik indirimler olduğunu, bazı ürünlerin ise fiyatlarında artış görüldüğünü aktaran Bozdağ, “Cumhurbaşkanın talimatıyla tarım kredilerde indirim olacağı söyleniyor. Gördük ki, 20-30 kuruşluk indirimden vatandaşlar memnun değil çünkü daha fazla indirim bekleniyordu. Oldukça yüksek zamların geldiğini belirten vatandaşlarımız bu indirimin yeterli olmadığından dert yanıyor” diye konuştu.

Kenan Kuzucu

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!