CHP Kırıkkale’de 2 Bin Kişiye Aşure Dağıttı
Gündem 71 Editörü • 17 Ağustos 2022 20:50
CHP Kırıkkale’de 2 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Aşure dağıtımında Muharrem ayının kardeşlik ve barış duygularının pekiştiği bir ay olduğu mesajları verildi.

AŞUREYE BÜYÜK İLGİ

Kırıkkale’de paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin arttığı Muharrem ayında CHP’liler tarafından yaklaşık 2 bin kişilik aşure dağıtımı yapıldı. Zafer Caddesi’nde vatandaşa dağıtılan aşure törenine CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal’ın yanı sıra İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

Kurulan stantta vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, vatandaşlar aşure ikramına büyük ilgi gösterdi. Aşure dağıtımında konuşan Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, dağıtılan aşurenin tüm İslam alemine birlik ve beraberlik getirmesi temennisinde bulunarak; “Dağıtılan bu aşure tüm İslam alemine güzellikler, birlik ve beraberlikler getirsin. İnsanlarımıza hizmet etmek, daima güler yüzle onlara hitap etmek, onları mutlu kılma asıl maksadımız ve hedefimiz” diye konuştu.

MUHARREM AYININ ÖNEMİ ANLATILDI

CHP’li İl Başkanı Bozdağ ise dağıtılan aşurenin tüm İslam âlemine birlik ve beraberlik getirmesini dileyerek, “Muharrem ayında yapılan aşure ikramı milletimiz için ortak bir değer ve güzelliktir. Bu günün kutsallığı ve önemi milletimizin ortak değerlerindendir. CHP olarak, Muharrem ayı dolayısıyla aşure pişirip halkımıza ikram ettik. Bu etkinliğimizde yaklaşık 2 bin kişiye aşure dağıttık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

kirikkale-chp-2-bin-kisilik-asure-ikrami-dagitildi-2 CHP Kırıkkale'de 2 Bin Kişiye Aşure Dağıttı
kirikkale-chp-2-bin-kisilik-asure-ikrami-dagitildi-5 CHP Kırıkkale'de 2 Bin Kişiye Aşure Dağıttı
kirikkale-chp-2-bin-kisilik-asure-ikrami-dagitildi-4 CHP Kırıkkale'de 2 Bin Kişiye Aşure Dağıttı
kirikkale-chp-2-bin-kisilik-asure-ikrami-dagitildi-3 CHP Kırıkkale'de 2 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!