CHP Yahşihan Belediye Başkan Adayı Umut Kazan Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi
Gündem 71 Editörü • 20 Ocak 2024 20:49
CHP Yahşihan Belediye Başkan Adayı Umut Kazan Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi
Kırıkkale Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesi Belediye Başkan adayı Umut Kazan’ı binlerce kişinin katıldığı toplantı ile tanıttı.

Toplantıda konuşan Kazan, ‘Yahşihan’da Umut kazanacak” dedi.

31 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde, Kırıkkale’nin en büyük ilçesi olan Yahşihan’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) aday tanıtıp toplantısı düzenledi. Düzenlenen aday tanıtım toplantısına CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, CHP Merkez ilçe Başkanı Yücel Kızık, CHP Yahşihan Belediye Başkan Adayı Umut Kazan, Kırıkkale Merkez Belediye Başkan aday ve Kırıkkale Belediyesi eski Başkanı Mustafa Pekdoğan, Kırıkkale Merkez Belediye Başkan aday Adayı Gazi Eroğlu ile binlerce vatandaş ve partili katıldı.

Yahşihan aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, “Yahşihan’da sloganımız ‘Yahşihan’da Umut kazanacak’Yahşihan’da barış kazanacak. Yahşihan bundan önceki dönemlerde kendisine yakışan hizmetleri alamadı. İçinden Kızılırmak geçer, içinde üniversitemizi barındıran bir ilçemiz. Kırıkkale’nin de en gözde ilçesidir. Yahşihan Cumhuriyet Halk Partisi’nden çok uzak değil. Yahşihaniçerisinde çok büyük oranda genç nüfusun bulunduruyor. Genç bir kardeşimiz, belediye başkan adayımız. Umuyorum 31 Mart’ta kendisini belediye başkanlığı yapacak. Bundan birkaç ay önce genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partili Yahşihan’da birinci parti oldu. Hemen yanı başımızda Kırşehir Belediyesi var. Dün de belediye başkanımızı Çelebi ilçemizde ağırladık. Eminim ki bu salondaki herkes Kırıkkale’nin merkezinde ve ilçelerinde verilemeyen belediyecilik hizmetlerinden muzdarip. Sizlere şunu söylüyorum Kırıkkale kamuoyunaeminim ki Yahşihan’da, merkezde, Keskin’de, Çelebi’de ve diğer ilçelerde de Halk Partisi yerel seçimlere damga vuracak. Kırıkkale merkezi de Yahşihan’ı da Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak” dedi.

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal ise konuşmasında, “Buradan bir süre önce bir söz vermiştik. Dedik ki, Kırıkkale’de tarih yapacağız. Kırıkkale’de başarılı olacağız. Kırıkkale’de sorumluluk alacağız. Kırıkkale’nin kaderini değiştireceğiz dedik. Tam on yıl önce yola çıktık. Birçok mücadelede bulunduk çok emek verdik. Koşturduk, asla ama asla vazgeçmedik. Tüm bunu yaparken yanımıza baktığımızda bize destek olan, bizimle beraber yürüyen, bize inanan sizleri gördük. Bir alkış hak ediyorsa buradaki herkes hak ediyor.Bugün burada Yahşihan’ın Umut’u olacak, liyakatiyle, duruşuyla, kimliğiyle, genç, dinamik, Umut Kazan’ı belediye başkanı yapmak için buradayız. Allah nasip ederse,iki ay sonra 31 Mart akşamı Kırıkkale’nin en büyük ilçesi, Kırıkkale’nin yürümeye, gelişmeye en açık ilçelerinden bir tanesi,üniversitesiyle, esnafıyla, çiftçisiyle, yediden yetmişe her şeyiyle 31 Mart akşamı hak eden, emek veren, mücadele eden genç kardeşimiz Umut Kazan’ı Yahşihan ile tanıştıracağız” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Önal konuşmasının devamında ise, “Şimdi yapılması gereken bir şey daha var. Yahşihan’da genel seçimlerde birinci parti olduk. Yeter mi? Yetmez. Yahşihan’da bir şey daha yapacağız. Yahşihan’da hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’yle yeniden buluşturacağız. Bunun için de önümüzdeki yetmiş gün boyunca İlçe Başkanımızın ve belediye başkan adayımızın emrinde olmaya devam edeceğim. Onlarla birlikte elimden gelen tüm mesleği tüm mücadeleyi tüm gücümüzü onlara seferber edeceğiz. 31 Mart akşamı halkçı, sosyal demokrat, tabana inen, tabanda millete dokunan, vatandaşlara dokunan herkese dokunan demokrat belediye meclise kavuşturacağız. Bugün buradaki coşkuyu görüyorum. Bugün buradaki heyecanı görüyorum. Bugün buradaki kararlılığı görüyorum. Öyleyse bugünden itibaren yetmiş gün boyunca uyumadan, gece gündüz saat fark etmeksizin Umut Kazan ile yürümeye var mısınız?” dedi.

Aday tanıtım toplantısında büyük bir coşku ile konuşmasına başlayan CHP Yahşihan Belediye Başkan adayı Umut Kazan, “Aylar önce biz bir hayal kurduk. Ve yola çıktık. Bu hayalimiz Yahşihan’ı hak ettiği belediyeciliğe kavuşturmak. Yine tarihi bir gün olan 9 Eylül 2023 tarihinde açıkladığımız Yahşihan Belediye başkan aday adaylığı sürecini geride bıraktık. Bu süreçte binlerce insanımızla görüştük. Yüzlerce evi ve işyerini ziyaret ettik. Esnafımızla, işçimizle, memurumuzla, öğrenci kardeşlerimizle görüştük. Az konuştuk, çok dinledik. Halkımızın sorunlarına kulak verdik. Yahşihan, Kültür ve medeniyetin başkenti Ankara’ya yakınlığı, çağdaş görünümü, kimliği ve dokusu ile Atatürk ilkelerine, Cumhuriyet değerlerine bağlı kadim bir ilçemizdir. Yahşihan aynı zamanda benim de mezunu olmaktan gurur duyduğum Kırıkkale Üniversitesine ev sahipliği yapması sebebiyle de ayrıca bir öneme sahiptir” diye konuştu.

Başkan Adayı Kazan, “Biz kavgayı değil barışı hakim kılmak için geliyoruz. Bu vesileyle mevcut ve geçmiş dönem başkanlarına yaptıkları hizmetler için teşekkür ederiz. Ancak Yahşihan artık sosyal belediyecilikle tanışmalıdır. Biz bayrağı daha ileriye taşımak için mücadele edeceğiz. Aradan geçen süreç içerisinde vatandaşımızın desteğini aldık. Sizlerden gelen heyecan ve güven duygusuyla hareket ettik. Yükümüzün farkındaydık, sorumluluğumuz ağırdı. Ancak sizler sayesinde bu yükü taşımayı başardık. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinden sonraki en büyük eseri ve mirası olan Cumhuriyet Halk Partimizin Parti Meclisi tarafından alınan kararla Yahşihan İlçemizin Adayı olarak gösterilmiş bulunmaktayız. Bana bu onurlu görevi veren başta Genel başkanım olmak üzere genel başkan yardımcılarımıza, parti meclisi üyelerimize, milletvekillimize, il başkanımıza ve ilçe başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağıma emin olabilirsiniz. Sağ olun var olun! Çıktığımız bu yolda siz kıymetli yol arkadaşlarımın destekleri bizlere güç veriyor”

“Doğduğumuz, büyüdüğümüz, okuduğumuz ve halen yaşadığımız Yahşihan’ımıza hizmet etme günü artık gelmiştir. Bu şehrimize de hak ettiği gibi dürüst, liyakatli, görevini en iyi şekilde yerine getirecek yöneticiler gerekir. Şehrin sorunlarını biliyoruz. Bölgenin alt yapısıyla ilgili sorunların tam olarak çözülemediğini biliyoruz. Şehrin üst yapısıyla ilgili çok büyük eksikliklerin olduğunu tespit ettik. Şehirde çocukların oynayabileceği, gençlerin ve ailelerin vakit geçirebileceği yeşil alanların olmadığının farkındayız. Bölgedeki çarpık kentleşmenin farkındayız. Kontrolsüzce artan yapılar olmasına rağmen sosyal alanların yetersiz olduğunu, sağlık ocağı, okul, cami gibi sosyal alanların imara açılarak yanlış imar uygulamalarının yapıldığını sizler sayesinde öğreniyoruz. Şehrimizin ulaşım sorunlarının farkındayız. Kaynakların doğru kullanılmadığını ne yazık ki görüyoruz. Üniversite öğrencilerimize yeterli sosyal alanların yapılmadığını görüyoruz. Şehrin bazı bölgelerinin gün geçtikçe daha da geriye gittiğini görüyoruz. Verilen sözlerin tutulmadığını biliyoruz. Yahşihan bunu hak etmiyor. Yahşihanda yaşayan insanlar bunu hak etmiyor. Şehrin sorunlarını çözecek tüm projelerimizi hazırladık. Çok yakında bu projelerimizi sizlerle paylaşacağız”

“Ancak Yahşihan karamsar değil, Yahşihan’ın umudu var. Bu süreçte ve göreve geldiğimizde hiç bir ayrım yapmadan herkese elimizi uzatacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırma yapmadan işimizi severek, gücümüze güç katarak bu güzel ilçemize, tüm Yahşihan halkına hizmet etmek en temel gayemiz olacaktır. Üstlendiğimiz görevin bilinciyle sorunlara ciddiyetle eğilip, kararlı bir şekilde çözüm üretmek, Yahşihan’ı adına yakışır bir şekilde modern düşünceli çağdaş bir şehre dönüştürmek, Barış ve işbirliği içerisinde uyumlu bir şekilde şehrimizi ortak akıl ile yönetmek asli vazifemiz olacaktır. Bu süreçte Yahşihan’ın tüm sorunlarını çözeceğiz. Takım ruhuna uyumlu ve birlikte çalışma esaslarına inanmış bulunuyoruz. Genç, dinamik liyakatli kadromuz ve yol arkadaşlarımız ile birlikte bilgi birikimi, ve deneyimi bulunan akademik kariyerli ekibimizin desteğiyle sizlere hizmet etmek. Değerli Yahşihan halkının ve ilçesini daha ileri seviyelere taşımak amacıyla yola çıktık. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğüne dayanan adalet kurumunun bir mensubu olarak çağdaş ve medeni insan ilkelerini özünden benimsemiş bir şahsiyet olarak her daim Yahşihan halkının hakkını savunabilecek bilinçle çalışma ilkelerini baş tacı edeceğimden şüpheniz olmasın”

“Toplumun her ferdini sevgiyle kucaklamayı, kişiliğine saygı duymayı benimsemiş bir kardeşiniz olarak Gelin hep birlikte Yahşihan’ımızı Duyguda, düşüncede, kültürde, şehircilikte, mimaride hep birlikte ileriye doğru taşıyalım. Gün geriye gitme değil, Gün hep birlikte, geleceği inşa etme zamanıdır

Gün parçalanmak değil birlik ve beraberlik olma günüdür. Karanlıklara ışık tutarak daha aydınlık yarınlara ulaşabilmek günüdür, Ortak duygu ve düşünce ile aydınlık günlere yürüme günüdür Yahşihan’ımızı ülkenin en popüler, en modern şehri yapma gayretinde olacağız. Sizlerin huzurunda söz veriyorum Yahşihan’ı kazanacağız, Kırıkkale’yi kazanacağız, Türkiye’yi kazanacağız. Yahşihan’da barış Kazanacak, Yahşihan’da Sevgi Kazanacak, Yahşihan’da Umut kazanacak. Sevgili Yahşihan halkı umudunuz gerçek, yarınlarınız mutlu, yol ve yönünüz her daim aydınlıklar içinde geçmesi temennisiyle” dedi.

umut-kazan-yahsihan-chp-belediye-baskan-adayi-tanitim-3 CHP Yahşihan Belediye Başkan Adayı Umut Kazan Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi
umut-kazan-yahsihan-chp-belediye-baskan-adayi-tanitim-5 CHP Yahşihan Belediye Başkan Adayı Umut Kazan Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi
umut-kazan-yahsihan-chp-belediye-baskan-adayi-tanitim-2 CHP Yahşihan Belediye Başkan Adayı Umut Kazan Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi
umut-kazan-yahsihan-chp-belediye-baskan-adayi-tanitim-4 CHP Yahşihan Belediye Başkan Adayı Umut Kazan Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!