Clay Çeşitleri ve Kullanım Alanları
Gündem 71 Editörü • 29 Aralık 2021 23:04
Clay Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Clay; kelime anlamı olarak kil anlamına gelir ve değişik sanat dallarında kullanılan şekil alabilen polimer kile denir. Fırınlama gerektirmeyen hava ile temas ederek kuruma sağlayan çeşitleri de mevcuttur. Clay ile değişik modellemeler yapılabilir ve özgün sanat eserleri üretilebilir. Seçerken kaliteye özen göstermek yapılan modellemenin kalitesi ile doğru orantılıdır. Üç sertlik derecesinde kil mevcuttur. Yapılacak çalışmaya göre sertlik derecesi değişiklik göstermektedir. Heykeltraşlık, seramik üreticiliği, takı tasarımları ve ev dekorasyonları gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Clay Nasıl Kullanılır?

Yapacağınız modellemeye uygun seçim önemli olup, modellemelerinizde seçilen ürüne göre fırınlama veya hava ile teması sağlanarak kurutma yapabilirsiniz. Modellemelerinizi yağlı boya, toz pastel boya veya akrilik boya ile boyayarak son halini verebilirsiniz.

En Uygun Clay Fiyatları

Esnek ve pratik kullanım olanağı sunan clay ürünlerimizin bulunduğu, https://www.guvensanat.com/clay sitesini ziyaret ederek kampanyaları takip edebilir, indirim ve kampanyalardan yararlanarak ihtiyaç duyduğunuz  clay  çeşitlerine sahip olabilirsiniz. Modellemeye uygun, esnek ve özel yapıdaki yapısı ile, yeteneklerinizi konuşturarak, eşsiz ve birbirinden güzel eserlere imza atabilirsiniz.