Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırıkkale’de Vefa Destek Ekiplerinin Yardım Götürdüğü Aile İle Görüştü
Gündem 71 Editörü • 30 Nisan 2020 21:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırıkkale’de Vefa Destek Ekiplerinin Yardım Götürdüğü Aile İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vefa Sosyal Destek Grupları’nın yardım götürdüğü içlerinde Kırıkkale’den bir ailenin de bulunduğu dört aileyle video konferans görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırıkkale’deki Vefa Sosyal Destek Grupları’nca ihtiyaçları giderilen Abdullah ve Raziye Öncü çiftini de arayarak yapılan hizmetten memnun olup olmadıklarını sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Vefa Sosyal Destek Grubu geliyor mu?” sorusu üzerine Abdullah Öncü, “Hem de hızır gibi bize yetişiyorlar. İlaçlarımızı getiriyor. Maaşlarımızı çekiyorlar, evde bakıyorlar bize. Maske, kolonya getiriyorlar” cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunceli kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan silahlı çatışmada şehit düşen Üsteğmen Efkan Yıldırım’ın Edirne’de yaşayan annesi Fatma ve babası Necdet Yıldırım ile görüştü. Yıldırım çiftine hayırlı Ramazanlar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Elazığ’da yaşayan dördü kız, altı çocuk sahibi Bedriye Baltacı ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Şırnak’ta yaşayan, eşi kanserden vefat eden beş çocuk annesi Emine Dervişoğlu ile görüştü. Emine Dervişoğlu ve çocuklarının Ramazan ayını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ailenin yaklaşan Ramazan Bayramını da kutladı.

Kaynak: Cumhurbaşkanlığı

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!