Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırıkkale’ye Müjde
Gündem 71 Editörü • 16 Şubat 2024 16:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kırıkkale’ye Müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale-Çorum-Samsun tren projesi çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak ve Tekirdağ’ın ardından 3. mitingini Samsun Cumhuriyet Meydanı’ndan yaptı.

Samsunlular Erdoğan’ı meydanda asılı bulunan “Türkiye Yüzyılı’nın gerçek lideri”, “Sen düşünme bizi Samsunlu bilir işini”, “Vatan, millet, mazlumlar sana, Senin emeklerin sandıkta bize emanet Reis”, “Türkiye Yüzyılı şehirleri için gerçek belediyecilik”, “Hazırız, kararlıyız” yazılı pankartlarla karşıladı. Buradan vatandaşlara seslenen Erdoğan, müjdeler verirken, 21 yılda Samsun’da yapılan yatırımları ve devam eden yatırımları hatırlattı.

Son 21 yılda yapılan yatırımlardan bahseden ve bu kente 181 milyar TL’lik kamu yatırımı yapıldığını vurgulayan Erdoğan, hızlı trene de değindi.

Hızlı tren projesindeki aşama hakkında bilgi veren Erdoğan, “Samsun’da demiryolu hatlarının tamamını yeniledik. Samsun-Sivas arasında 431 km’lik demiryolu hattını tüm altyapı ve üstyapısıyla birlikte yeniledik. Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale hızlı tren hattının ilk etabını oluşturan Kırıkkale-Çorum projesini hazırladık, ihale çalışmaları devam ediyor. Toplamda 19 bin dekar araziyi sulayacak barajların yapımına devam ediyoruz. Samsunlu çiftçilerimize yaklaşık 4 milyar TL tutarında destek verdik. Enerjide 306 bin abonesi olan Samsun ve 16 ilçesini doğalgaza kavuşturduk. Ayvacık ilçemizi de en kısa sürede doğalgazla buluşturacağız” şeklinde konuştu.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!