Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Koronavirüsle Mücadelede MKE Vurgsu
Gündem 71 Editörü • 29 Mayıs 2020 22:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Koronavirüsle Mücadelede MKE Vurgsu
Kırıkkale Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’na vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün Tarabya’daki Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’na vurgu yaptı.

İşte Başkan Erdoğan’ın MKEK hakkında yaptığı konuşmadan satır başları;

Alınan tedbirler sayesinde yeni hasta sayısı ile yoğun bakım ve solunum cihazına bağlı hasta sayısının sürekli azaldığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastalığın tedavisinde ihtiyaç duyulan ilaçların ve cihazların üretimi konusunda epeyce mesafe kat edildiğini, yurt dışı temini ve özel sektörün desteğinin yanı sıra Millî Savunma Bakanlığı ilaç fabrikalarının da üretime başladığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, solunum cihazı üretiminin de özel sektör ile Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu vasıtasıyla sürdürüldüğüne işaret ederek şu ana kadar üretilen 3 bin 626 solunum cihazının bin adedinin ihraç edildiğini, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun maske cihazı ile termal kamera imalatına da başladığını açıkladı.

Video:

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!