Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İşçilerle Buluştu
Gündem 71 Editörü • 14 Eylül 2021 17:53
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İşçilerle Buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de işçilerle bir araya geldi.

Burada işçi emeğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan; alın teriyle, beden gücüyle yapılan iş sonucu alınan manevi hazzı iyi bildiğini söyledi.

Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Makro ekonomide dengeler tekrar yerine oturmaya başladı. Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor.

Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe zenginleştikçe her bir vatandaşımızın refah seviyesi artacak. Büyük ve güçlü Türkiye silüeti ufukta gözükmüştür.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Bir kez daha altını çizerek ifade etmek isterim ki, biz hep ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle insanımızın hayat kalitesini gelirini artırarak refah seviyesini yükseltmek için mücadele ettik.

2023 hedeflerimize her alanda olduğu gibi çalışanların gelir seviyesini en üst seviyeye çıkarmayı planladık. Darbe girişimleri, ekonomik saldırılar, salgın ve afetler nedeniyle biraz gecikme yaşamış olsak da bu hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız.

Sanayi üretimi, istihdam ve büyümede hızlı yükselişle salgın öncesi dönemin üzerine çıktık. Hizmetler sektöründe süratli toparlanma yaşanıyor. Makro ekonomide dengeler yerine oturmaya başladı.

recep-tayyip-erdogan-isci-01 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İşçilerle Buluştu

İŞÇİLERE YÜZDE 34 ZAM YAPILDI

Hem işçi hem de memurlarımızın toplu sözleşmelerinde oldukça tatminkar artışlar yapmaya özellikle kavuşma imkanı sağladık. Geçtiğimiz ay imzalanan kamu işçileri toplu sözleşmesinde 70 bin kamu işçisinin sözleşmesinde çok iyi iyileştirmeler yaptık.

İşçilerimize seyyanen 500 lira zam yaptık. Böylece 4 bin liraya kadar olan işçilerimizin ücretlerinde yüzde 34, tüm işçilerin ücretlerinde ortalama yüzde 25 artış gerçekleşti. Aylık giyinik ücret tutarı 9 bin lirayı aşmıştır. Memurlarımızın maaşlarında da en düşük ücretlerde yüzde 31’i geçen oranlarda artış yapıldı.

Bir süre önce de emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de artışa gitmiştik. Esnafından sanayicisine her kesimi gözeten uygulamalar gerçekleştirdik. Bu ülkenin kazancından 84 milyonun tamamının kazanmasını temin etmezsek bunca mücadele, kavgaya ne gerek var.

recep-tayyip-erdogan-isci-02 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İşçilerle Buluştu

İŞÇİLER, ERDOĞAN’A GÜNÜN ANISINA HEDİYE TAKDİM ETTİ

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki bu buluşmalarını bu kararlılığın, azmin ve dirayetin bir kez daha tüm dünyada ilanı olarak gördüğünü aktaran Erdoğan, “Rabbim hepinizden razı olsun. Her birinize kazasız, belasız, verimli, huzurlu çalışmalar diliyorum.” dedi.

recep-tayyip-erdogan-isci-03 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İşçilerle Buluştu

Konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a işçiler, kendi elleriyle yaptıkları Türk bayrağı, baret ve feneri günün anısına takdim etti. Daha sonra aile fotoğrafı çektirildi.

Programa, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da katıldı.

TÜRK METAL SENDİKASI ÜYESİ MKE İŞÇİLERİ DE KATILDI

recep-tayyip-erdogan-isci-05 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İşçilerle Buluştu

Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen programa Türk Metal Sendikası üyesi olan MKE işçileri de katıldı.

Cumhurbaşkanlığı

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!