Cumhuriyetin 100. Yılında Kırıkkale MHP’ye 2023 Yeni Katılım
Gündem 71 Editörü • 4 Şubat 2023 19:25
Cumhuriyetin 100. Yılında Kırıkkale MHP’ye 2023 Yeni Katılım

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılında ‘2023 Yeni Üye Katılım’ programı Kırıkkale Başpınar 17 Ağustos Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yoğun kalabalığın yer aldığı toplantıya çok sayıda Kırıkkaleli büyük ilgi gösterirken, Kırıkkale’deki tüm MHP teşkilatlarının eksiksiz yer aldığı görüldü.

Büyük ilgi gören, kalabalık katılım programına; daha önce CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve diğer partilerde siyaset yapıp istifa ederek MHP’de siyaset yapmaya karar verenler ile ilk kez siyaset yapma arzusunda olan Kırıkkalelilerin rozetleri takıldı.

ESAS KATILIM 2023 SAYISINDAN FAZLA

Programı takip eden yetkili kişilerin ifadesine göre; açıklanan 2023 rakamından çok daha fazla Kırıkkaleli’nin MHP’ye katılım sağladığı yönündeki tespitler hemen hemen salonun her yerinde dile getirilirken, öte yandan coşkulu Katılım Programı; sanki 2023 seçim sonuçlarını MHP açısından bugünden belli eder nitelikteydi.

Rozet töreni öncesi siyasi konuşmaların da yapıldığı coşkulu toplantıda MHP Kırıkkale İl Başkanı Av. Murat Abalı; yeni katılan üyelerine ‘hoşgeldin’ dileklerini iletirken, MHP’nin Kırıkkale’de her geçen günü daha büyüdüğünü belirterek, önümüzdeki seçimlerde birlik ve beraberliğin önemine değinerek, Kırıkkale’de MHP’nin sandıklarda patlama yapacağını bugünden görebildiğini ifade etti.

HAMDOLSUN YOLA İNANMIŞLARLA ÇIKIYORUZ, İKNA EDİLMİŞLERLE DEĞİL

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk de, Programda yaptığı konuşmada, “ Şairin dediği gibi; “Yola ikna edilmişlerle değil, inanmışlarla çıkılır.” Evet; Allah’a sonsuz şükürler olsun, bugün burada, bu salonda yüzlerce inanmış var. “Bir elime güneşi bir elime ayı verseniz vallahi davamdan dönmem!” diyen Hz. Peygamberin yolundan gidenler burada! “Gökyüzü çadırımız, güneş tuğumuz olsun!” diyen Oğuz Kağan’ın evlatları burada!Lider Devlet Bahçeli’yle lider ülke Türkiye hedefine yürüyeceklere diyorum ki; kor gibi yanan ülkü ateşinin kutlu otağına, toyumuza, şenliğimize, üye kayıt programımıza, hoş geldiniz, safalar getirdiniz, şeref verdiniz! Sizlere Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ayrı ayrı selamlarını getirdim.” diyerek, salondan büyük alkış aldı. 

ÜÇ HİLAL 54 YILDIR AZİZ MİLLETİMİZ VE TÜRKİYE’NİN YILMAZ BEKÇİSİ

Milletvekili Av. Halil Öztürk; büyük alkış aldığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak siyaset sahnesine çıktığımız ilk andan itibaren çokça sınandık, onlarca badireler atlattık.Tuzak kurdular, Allah’ın izniyle bozduk. Engel oldular, Anadolu’nun irfanıyla yıktık. Set çektiler yeni bir yol açıp yürüyüşümüze devam ettik. Senaryo yazdılar, oyunlarını başlarına geçirdik. Darbe yaptılar, demokrasi ve millet sevdamızdan asla vazgeçmedik.Kavli karar ettik; Türkiye büyüyecek, Ziya Gökalp gibi “Turan olacak.” dedik!Başbuğ’umuzun bizlere gösterdiği yolda, Türk devlet aklının bugünkü temsilcisi olan Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin öncülüğünde istikbale, sonu kızıl elmaya varacak uzun bir menzile doğru yürüyoruz!Bu gerçeklikten hareketle Üç Hilal’in gölgesinde 54 yıldır siyaset yapıyoruz. Partimizin yaşı 54 olsa da Liderimizin deyimiyle davamızın yaşı, Türklüğün yaşıyla eştir, eşittir! Gayemiz Hakk’ın rızasını ve halkın duasını almaktır.Yarım asırdır Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in varlığı; düşmana korku, dosta güven vermiştir. Bundan sonra da böyle olacaktır.Unutulmasın ki; Milliyetçi Hareket Partisi gücünü Türk milletinden almaktadır.Milliyetçi Hareket Türkiye için vardır.Türk milletinin birliği, kardeşliği, mutluluğu için vardır.Türkiye var olduğu sürece, Türk milletinin emrindeyiz, sonuna kadar hizmetindeyiz.” dedi. 

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI HERKESE KAPIMIZ GÖNLÜMÜZ AÇIK

Katılım Toplantısında özellikle birlik ve beraberliğe dikkat çeken MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; “ Milli ve manevi değerlerle sorunu olmayan her vatan evladına kapımızı da, gönlümüzü de ardına kadar açarız. Çünkü biz biliyoruz ki; birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Türkiye’nin kuşatıldığı, coğrafyaların kana bulandığı, dünyanın yeni bir döneme girdiği bu zaman diliminde Türk milletinin ihtiyacı olan yegâne şey; birlik ve beraberlik ruhudur.Çünkü biz bir olursak demir dağları eritiriz. Biz bir olursak esareti Kürşat gibi boğarız. Biz beraber olursak Anadolu’nun kapılarını açar, Domaniç yaylalarından Viyana önlerine kadar yine adaleti, hakkın bayrağını, Türk’ün kudretini taşırız!İşte bu salon birliğin, beraberliğin, bir olmanın ve iri olmanın fotoğrafıdır! Bu salon Başbuğ’umuzun çağrısına kulak kesilenlerin göstergesidir! Bu salon; Liderimizin kutlu yürüyüşüne omuz veren birlik ve beraberlik sevdalıların tablosudur! Cenabı Hak sizlerden razı olsun!” diyerek, salondan büyük alkış aldı.

TÜRKİYE’Yİ YALNIZLAŞTIRMAK İSTEYENLERE AZİZ MİLLETİMİZ İLE BERABER BIRAKAMAYIZ

MHP’li Öztürk; “Türkiye uzunca süredir bir yandan PKK/FETÖ terör örgütleriyle mücadele ederken; bir yandan da Batılı ülkelerin iki yüzlülüğü, çifte standartları ile boğuşmaktadır. Ülkemizin elini zayıflatmak için çaba gösterenler, diğer yandan da Güney sınırlarımızın terör örgütlerince abluka altına alınmasına göz yummuşlardır.Üzerinde hassasiyetle titremek zorunda olduğumuz millî bekâmız müdafaa edilmezse, tarihî haklarımız lâyıkıyla korunmazsa, akıbeti irademiz değil, ihanet lobisi tayin edecektir.Buna ancak Türk Milleti, MHP, Milliyetçi-Ülkücü Hareket engel olabilecektir. Aziz Milletimiz ile Beraber Türkiye’yi Yalnızlaştırmak İsteyenlere Bırakamayız. Çünkü MHP karanlık gecelere ışıktır! Çünkü MHP kararan kalplere nurdur! Çünkü MHP karanlık emellere surdur!” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’DEN ÇIKARLARI OLANLARIN OYUNLARINI BOZUYOR

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk coşkulu programdaki konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Türkiye’de; kalbi millet ve vatan hassasiyeti ile çarpanlar bu gelişmeler karşısında teyakkuzda iken, bugün burada olduğu gibi bir araya gelmekteyken, çıkarları heba olan, gelecekleri kararanlar da Türkiye’yi içten çökertmeye çalışmaktadırlar. Bunları kimi zaman medya köşelerinde, kimi zaman bazı siyasî parti içlerinde görmekteyiz. Özellikle bu zavallıların Z(M)illet ittikafı çadırı altına toplandıklarını artık tüm Türkiye bilmektedir.Milliyetçi Hareket Partisi; 54 yıldır olduğu gibi vatan-millet aşkıyla, ‘Güçlü Türkiye’, ‘Güvenli Yarınlar’ adına politikalarını sürdürürken, az önce söylediğimiz bazı kesimler de nefret, ayrışma, bölücülük adına açıklamalar yapmaktadır. Bu bakımdan ‘Cumhur İttifakı’ diyoruz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün ilke ve esaslarıyla; tüm kurum ve kurallarıyla geleceğin Türkiye’sini, bölgesinde akıl danışılan, söz sahibi olan Türkiye’sini güvenceye almasını amaçlıyoruz.Cumhur İttifakı’nın bu kararlı ve çelikten duruşu karşısında; milli iradenin vereceği kararı peşinen sakatlamak için CHP’sinden HDP’sine, İP’inden FETÖ ve PKK’sına kadar alayının da devrede olduğunu görüyoruz.Z(M)illet ittifakının; şüpheleri körüklemek, vehimleri canlı tutmak, güvensizlikleri derinleştirmek adına faaliyetleri sürse de Kırıkkaleliler bunları yutmayacaktır.” dedi.

MEVKİ VE MAKAM PAZARLIĞINA OTURAN MİLLET İTTİFAKI’NDAN ÜLKEYE HAYIR YOK

Programda yaptığı dikkat çekici konuşmasını şöyle sürdüren MHP Milletvekili Av.Halil Öztürk; “Son gelişmeler ışığında, güzel ülkemiz Türkiyemiz’deki gelişmeleri kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum:Bugün Ankara Merkezli, Millî Politikalar yürüten ve 2023’ten itibaren ‘Güçlü Türkiye’nin her coğrafyada hissedileceği günleri vaat eden ‘Cumhur İttifakı’nın karşısında kim var? Z(M)illet İttifakı denen masa etrafına bakınca; kendi çıkarları uğruna ihanet cephesi oluşturmuş, dış istihbarat destekli yapıyı görüyoruz.Bunlar yalnız değildir! Hatırlayın şimdiki ABD Başkanı seçilmeden önce ne diyordu: “Türkiye’de muhalefeti destekleyerek, mevcut iktidardan kurtulmalıyız.”Aynı şekilde PKK’nın üst düzey yöneticileri Cemil Bayık, Murat Karayılan yakın zamanda ne diyor? “Seçimlerde muhalefeti desteklemezsek, halimiz harap olur”  Peki 6’lı Zillet İttifakı’nın baş rol oyuncusu CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ne diyor?

 • 28 Mayıs 2022’de “Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş serbest kalsın istiyorsanız CHP’ye oy vereceksiniz.”
 • ‘YPG ve PYD için vatanını korumak üzere biraraya gelen insanlar topluluğu’ diyen de yine Kılıçdaroğlu.
 • Terör suçlamasıyla halen tutuklu olan Selo’nun göğsüne şeref madalyası takacak olan da yine Kılıçdaroğlu.
 • Peki; CHP’li İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ne diyor: “Seçimlerden sonra HDP’ye Bakanlık veririz”!
 • Yine CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun; ‘iktidara geldiğimizde İHA, SİHA üretimini durduracağız’ yönündeki açıklaması halen arama motorlarında duruyor.
 • Terör örgütü PKK’yı destekleyen paylaşımları ile kamuoyu gündeminde tepki toplayan CHP Genel Başkanı Başdanışmanının PKK TV’sine verdiği röportajda Genel Merkezlerindeki Türk Bayrağını kaldırtması gerçeğini Türkiye unutur mu?
 • 6’lı masanın son mutabakat metni açıkladığında arkalarında Atatürk ve Türk Bayrağı var mıydı? Bunlar unutulacak, göz ardı edilecek şeyler mi?

HDP’nin; “Bizim desteğimiz ile o sıralarda oturmaya, milletvekili olmaya hak kazandınız” fırçasına ses çıkaramayan 6’lı Zillet İttifakı’nın diğer oyuncusu İP ne durumda diye baktığımızda:Terör suçu nedeniyle hapiste olan Selo ve eşiyle kahvaltı yapmak istemesi bile gerçek kimliklerini ortaya koymaktadır.2013’ten bu yana FETÖ’cü unsurların İP Müdiresini desteklemeleri tesadüf değildir.İP Müdiresinin 15 Temmuz öncesi “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh ilkesiyle Ben Başbakan olacağım” açıklamasını unutmuş değiliz.İP’ten istifa eden çok sayıda kişi Parti Üst Yönetiminin FETÖ ile bağlantısına dikkat çekmektedir.Diğer taraftan İP Kocaeli Milletvekilinin şehit yakınına küfür ettiğini unutamıyoruz.Seçimlerde 6’lı masa adayının HDP’den destek alabilmesi için gıkını çıkaramayan İP’liler, Kırıkkale’de bunu nasıl açıklayacaklar?Şimdi geldikleri nokta CHP ‘Kılıçdaroğlu’ aday olsun derken, İP ‘sokakta karşılığı yok seçilemez’ diyor. Nasıl da uyumlular görüyorsunuz değil mi? Bunlardan mı memlekete fayda gelecek?Tüm bu açıklamaları Türkiye gibi; Kırıkkale, yani Sizler de Bizler de unutmuş değiliz. Seçimlerde bu güruh hangi yüzle Kırıkkale sokaklarına çıkabilecektir?” şeklindeki açıklaması salondu büyük alkış aldı. 

BİRBİRİNE BENZEMEYEN GÖRÜŞLER TÜRKİYE’Yİ ESKİYE GÖTÜREMEYECEKLER

Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk;6 artı 1 formatında kurulmuş masada, vatan ve millet sevgisinin kırıntısı yoktur. Gelecekle ilgili en küçük hazırlıkları söz konusu değildir. Her birisinin gizli ajandası, saklı ve farklı cumhurbaşkanı adayları vardır. Birbiriyle anlaşamayan, birbiriyle çatışıp çelişen, birbirinin kuyusunu kazıp masadan kalkmak için fırsat kollayan partilerin ortak akla sahip olduğunu ileri sürmek mümkün değildir ve temelsiz bir uydurmadır.Yapılanı yıkmak, eskiyi tekrar hayata geçirmek amacıyla bir araya gelmiş, çıkarları dışında hiçbir şeyi gözetmeyen partilere güven duyulur mu, itibar edilir mi Kıymetli Dava Arkadaşlarım?Aziz Milletimize eskiye dönüşü vaat ediyorlar. Adını da süslemişler “Güçlendirilmiş Sistem” diyorlar. Sistemleri daha şimdiden çökmüş durumda! 6’lı masada sandalyesinin ayakları kırık olan Serok Ahmet “Seçilecek Cumhurbaşkanı bize bağımlı olacak, sözümüzden çıkamayacak yoksa desteğimizi çekeriz” diyor. Hani burada millet düşüncesi? Millete değil, kendilerine kukla cumhurbaşkanı arıyorlar.Geçtiğimiz günlerde sözde bir mutabakat metni açıkladılar.Bu metin, bölücülüğe verilmiş güvence, Türkiye’yi sistem krizine sürüklemeyi hedefleyen sakat bir adım, milletin huzur ve güvenliğine kast eden sancılı ve ucube bir dayatmadır.PKK’lı ve FETÖ’cüleri hapisten çıkarmayı vaat eden bir metindir.Bunlar HDP’den korktukları için açıkladıkları metne Atatürk kelimesini koyamamışlardır. HDP’ye göz kırpmak, şirin gözükmek için kayyum müesseseni kaldıracaklarını vaat ediyorlar.Bu kadar milletinden, cumhurundan onların talep ve beklentilerinden uzak olunabilir mi? Her kafadan ayrı bir ses çıkan 6’lı masanın seçimlere kadar ömrü kalmayacaktır. Bunların çıkar, makam ve mevki düşkünü olduklarını tüm Türkiye görecektir.Onların masasında vatan, millet, devlet, ülke ve ülkü ancak birer mezedir. Defterlerinde Bakanlık taksimatı, ajandalarında genel müdürlük paylaşımları, akıllarında ve fikirlerinde sadece şahsi ikballeri vardır.Onlar demokrasiyi kisve edinmiş, NATO’ya göz kırpan, AB’ye hayranlık duyan, Türk milletiyle manevi bağını yitirmiş düşkünlerdir!Vatana ve millete karşılıksız sevdalı olan Cumhur İttifakı’dır! Ülkeye ve ülküye sadık olanlar Cumhur İttifakı’ndadır! Lider ülke Türkiye’ye inanan kudret ve irade Cumhur İttifakı’nın ta kendisidir! Ve bugün Cumhur buradadır.” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI İLE TÜRKİYE SON 5 YILDA HER ALANDA ŞAHA KALKTI

MHP’li Av. Halil Öztürk; konuşmasında Cumhur İttifakı döneminde gerçekleşen hizmet ve gelişmelere de değinerek;Millet olmanın temeli birlik beraberliktir. Bugün bizleri bir araya getiren ana temel nokta da işte tam budur.Cumhur İttifakı çatısı altında Türkiye’nin son yıllarına baktığımızda nasıl ki; 

 • İHA’lar, SİHA’lar, insansız kara ve deniz araçları dünya çapında ün saldıysa, bu alanda ihracat rekorları kırılıyorsa, 
 • Kısa bir zamanda Türkiye’nin otomobili TOGG’un yollara çıkma aşamasına geldiyse, 
 • Kendi petrolünü, doğalgazını milli imkânlarla arayıp, çıkarıp milletimizin hizmetine sunduysa, 
 • Yerli tank, helikopter, muharip uçağını üretir hale geldiyse, hiç endişeye mahal yoktur. 

2023 sonrasındaki yıllar Türkiye’nin ve Türk’ün olacaktır.Buradan, Bu Salonu Dolduran Siz Kıymetli Hemşehrilerim Adına Seslenmek istiyorum:Cumhuriyet’imizin 100’üncü yıl dönümünü Cumhurun Zaferiyle taçlandırmanın gayesindeyiz. Türk ve Türkiye Yüzyılına; milli birlik ve kardeşlik şuuruyla ulaşmanın azmindeyiz.Bu haklı ve tarihi mücadelemizde yol haritamız da bellidir. Cumhuriyetimizin 100 üncü yılına Kırıkkale’den millî bir hediye veriyoruz.Milliyetçi Hareket Partisi’ne ‘2023 yılında, 2023 Katılım’ diyerek, gerçekleştirdiğimiz bugünkü tarihi buluşmamız çok yerde haber, çok yerde de büyük hüsranlara, süngülerin düşmesine neden olacaktır.” dedi.

KIRIKKALE’DE GENEL BAŞKANIMIZIN BİZLERE GÖSTERDİĞİ İKİ HEDEF DE TUTACAKTIR

Zaman zaman konuşması coşkulu alkışlarla kesilen MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk; konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef olarak göstermiş olduğu iki temel vizyona da değinerek; “ Diğer taraftan 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerini, Aziz Türk Milleti’nin karar anı, Cumhuriyet’in yeni yüzyılla demokratik sözleşmesi olarak görmekte olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Seçimlere giden süreçte adayımız belli, kararımız nettir. Seçime kadar değil, Türkiye Yüzyılının çatısını el birliğiyle öresiye kadar, Aziz Milletimizi muasır medeniyetler üzerine çıkarana kadar biriz, birlikte Cumhuriyet’in sarsılmaz güvencesiyiz. Cumhur İttifakı; pazarlıksız, hesapsız, hilafsız, hilesiz vatan türbedarı, Türk milletinin has bahçesidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.Önümüzdeki seçimlerde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin bizlere göstermiş olduğu iki ana temel hedef bulunmaktadır.Birincisi; Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci döneminde de çok yüksek bir oy oranıyla seçilmesi, başarılı ve güçlü çalışmalarına ara vermeden devam etmesini sağlamaktır. İkinci hedefimiz ise; Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili sayısıyla, siyasal destek seviyesini en yüksek seviyeye çıkarmak, yıllardır lâyık görülen hakkımızı, milli iradenin oluruyla almaktır. Nihai hedefimiz ise; Cumhur İttifakı’nın TBMM’de çok güçlü bir temsil imkânına kavuşmasıdır.” diyerek, MHP’ye yeni katılan çok sayıda vatandaşa rozetlerini taktı. 

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!