Denemeden Sipariş… Ayakkabı Siparişinde Dikkat Edilecekler
Gündem 71 Editörü • 30 Aralık 2022 23:23
Denemeden Sipariş… Ayakkabı Siparişinde Dikkat Edilecekler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların alışkanlıklarında da bazı değişimler meydana gelmiştir. Bu değişimlerin başında alışveriş yapma alışkanlığı ilk sıralarda gelmektedir. Geçmiş yıllarda alışverişler çarşı, pazar, mağaza ya da alışveriş merkezlerinden yapılmaktaydı. Günümüzde ise bu alışkanlık daha çok internet aracılığıyla yapılmaktadır.  Online alışveriş siteleri aracılığıyla gerçekleştirilen alım satım işleri hem daha kolay hem de daha hızlı gerçekleşme imkânı bulmuştur. her an her ortamda alışveriş yapmak çok daha kolay hale gelmiştir. Bu sistemin pek çok avantajı olmakla birlikte bir takım olumsuzlukları da beraberinde getireceği unutulmamalıdır. 

Ayak konforu ve ayak sağlığı açısından son derece önemli olan malzeme türü oldukça önemlidir. Bundan dolayı denenmeden sipariş edilen ayakkabı alımlarında dikkat edilmesi gerekenleri gon.com.tr’den İlhan Yücel, bilgilerini paylaştı.

  • Online alışverişlerde öncelikle güvenilir sitelerden alışveriş yapılması gerekmektedir.  Aynı şekilde sosyal medya siteleri üzerinde alış veriş yapılacaksa sayfanın güvenli olup olmadığı araştırılmalıdır. Online mağazaların Elektronik Ticaret bilgi Sistemi üzerine kayıtlı olup olmadığına bakılması güvenlik açısından son derece gereklidir.
  • Tercih edilecek ayakkabı markasının bilinir olması gerekmekte ve kullanıcı yorumlarına dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü ayakkabının kalıbı hakkında yorumlar fikir sahibi olunmasını sağlayacaktır.
  • Online alışverişlerde ayakkabı denenemeyeceği için site üzerinde ayak ölçüleri ve beden analizlerine göre tercih edilmelidir. 
  • Satın alma durumda kargo süreci, iptal ve iade durumunda ise ayakkabı ücretinin geri ödeme koşulları iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Aynı şekilde iptal ve iade politikaları dikkatle okunmalıdır.
  • Online alışverişlerde satın alınan ayakkabıların malzeme türüne, malzeme kalitesine ve orjinalliğine dikkat edilmelidir. Bu yüzden sitelerde yer alan ayakkabıya ait fotoğrafların her açıdan görüntüsünün olması gerektiği unutulmamalıdır. 

Online alışverişte ilk olarak güvenilir sitelerden alışveriş yapılması önerilmektedir. İptal ve iade haklarını gözeten, kullanıcı çıkarlarını göz önünde bulunduran platformlar her açıdan güvenilirlik sağlamaktadır. Online mağazalardan yapılan alışverişlerin başında ayakkabı sektörü oldukça gelişmiştir. Binlerce çeşit ürüne sahip firmalar tasarımlarını daha fazla kişiye sunabilmektedir. Erkek günlük ayakkabı tercihlerinde online mağazalar oldukça aktif çalışmaktadır. Denemeden sipariş verilen ürünler iade hakkıyla birlikte kullanıcılara sunulmaktadır. Erkeklerin alışveriş alışkanlıkları kadınlardan çok daha farklıdır. Bu yüzden evde, iş yerinde ya da farklı ortamlarda ayakkabı beğenip almak onlar için çok daha kolay bir hale gelmiştir. 

Klasik giyim tarzının tamamlayıcısı olan erkek deri klasik ayakkabı her zevke uygun seçenekleri ile online mağazalardan kolaylıkla temin edilebilmektedir. Farklı tasarımları ile göz dolduran bu ayakkabılar dayanıklı malzeme kalitesi ile de uzun yıllar kullanıma uygun olacak şekilde üretilmiştir.