Deprem Bölgesine Kırıkkale’den Takviye Sağlık Ekipleri Yola Çıktı
Gündem 71 Editörü • 15 Şubat 2023 22:23
Deprem Bölgesine Kırıkkale’den Takviye Sağlık Ekipleri Yola Çıktı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrası görevlendirilen Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü personellerine ilave olarak doktor ve yardımcı personelden oluşan takviye ekip bölgeye görevlendirildi.

Konu ile ilgili Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında olaya müdahale için Müdürlüğümüz bünyesinde daha önce görevlendirilen 61 personelimize ilaveten doktor ve yardımcı personellerden oluşan 38 kişilik ekip daha bölgede görevlendirildi.

Bakanlığımızın talimatları ile Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerimizdeki personellerimiz gönüllü olarak Kahramanmaraş başta olmak üzere diğer illerde görev almak için deprem bölgesine gönderilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda daha önce müdürlüğümüz bünyesinde görevli 61 personelimize ek olarak 38 kişiden oluşan ekip bölgedeki görev yerlerinde çalışmaya başladı.

Halen olay yerinde 10 Ambulans, 2 UMKE aracı ile 1 hizmet aracı ile çalışmalarına devam eden müdürlüğümüze bağlı personellerimize ek olarak bölgeye Acil Tıp, Ortopedi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Genel Cerrahi dallarında olmak üzere 4 Uzman Doktor, 5 Pratisyen Hekim, 7 Hemşire, 3 Ebe, 2 Acil Tıp Teknisyeni, 3 Sağlık Memuru, 6 Tıbbi Sekreter ile 8 destek hizmetleri personeli olmak üzere toplam 38 kişilik ekip görevlendirilerek çalışmalarına başlamışlardır. Görevlendirilen ek personellerimiz İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat Aağırtaş ile ailelerin katılımı ile deprem bölgesine uğurlandı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!