Deprem Bölgesine Kırıkkale’den Yatak Desteği
Gündem 71 Editörü • 17 Şubat 2023 21:41
Deprem Bölgesine Kırıkkale’den Yatak Desteği
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından afetin yaşandığı deprem bölgesinde kullanılmak üzere yatak desteğinde bulunuldu.

Yardım tırına yüklenen yataklar, deprem bölgesine gönderildi.

Yaşanan deprem felaketinin ardından devlet millet el ele vererek depremzedelerin yaralarının bir an önce sarılması için bölgedeki ihtiyaca göre çeşitli yardımlar yapılmaya devam ediliyor.

6 Şubat tarihinde saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde ve aynı gün saat 13,24’de Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde meydana gelen ve 10 ilde yıkıcı etkisini gösteren depremle ilgili Türkiye 7’den 70’e tek yürek oldu.

Deprem nedeniyle Kırıkkale Valiliği koordinesinde devletin tüm kurumları ile vatandaşlar yaraların bir an önce sarılması için seferber olmuş durumda.

Deprem bölgesindeki soğuk havanın hayatı olumsuz yönde etkilemesi nedeniyle çadır kentlerde ve diğer yerleşim yerlerinde konaklayan depremzede büyüklerin ve çocukların barınma, ısınma, yiyecek, giysi ve diğer ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor.

Bu kapsamda yurdun birçok noktasında olduğu gibi Kırıkkale’den de afetin yaşandığı deprem bölgelerindeki kişilerin yaralarının sarılması için çeşitli yardımlara devam ediliyor.

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü bölgeye personel desteği, soba, uyku tulumu, ekmek, sıcak yemek, seyyar mutfak, gıda, temizlik, çocuk ihtiyaçları, giysiler ve daha birçok yardım malzemelerinin yanı sıra şimdi de deprem bölgesine yatak desteğinde bulunuldu.

Hazırlanan yataklar yardım tırına yüklenerek Kırıkkale Valiliği koordinesinde deprem bölgelerindeki afetzedelere gönderildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!