Depremzede Gelin Nikah Mutluluğunu Kırıkkale’de Yaşadı
Gündem 71 Editörü • 4 Mart 2023 18:29
Depremzede Gelin Nikah Mutluluğunu Kırıkkale’de Yaşadı
Kırıkkale Haber

Depremzede Gaziantepli gelinin nikahı, ailesi ve davetliler huzurunda nişanlısının görev yaptığı Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde kıyıldı.

6 Şubat tarihinde saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde ve aynı gün saat 13,24’de Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etkisini gösteren deprem nedeniyle Türkiye asrın afetini yaşadı.

Yaşanan depremler nedeniyle düğün, nişan ve diğer mutlu günlerin sevinci ya yarıda kaldı ya da hiç yaşanamadı.

Gaziantepli 20 yaşındaki Zekiye Alp bir süre önce Kırıkkale’nin Yahşihan ilçe Garnizon Komutanlığında görevli askeri personel olan 24 yaşındaki Ümit Ayata ile nişanlandı. Nikah tarihi ise 3 Mart 2023 Cuma günü olarak belirlenmişti. Çift, nikah törenlerini aileleriyle birlikte Gaziantep’te yapmayı planlamışlardı. Ancak çift, yaşanan depremler nedeniyle nikahlarını Gaziantep’te yapamayınca gelin Zekiye Alp ailesiyle birlikte Kırıkkale’ye geldi.

Evraklarını Yahşihan Belediyesine teslim eden çiftin nikahı, yapılan incelemenin ardından Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz tarafından Yahşihan Belediyesi Nikah Salonu’nda davetliler huzurunda kıyıldı.

Belediye Başkanı Türkyılmaz nikahı kıyılan çifte evlilik cüzdanını teslim ettikten sonra çifte ayrıca Kur’anı Kerim, Türk bayrağı ve fidan hediye etti.
Nikah akdi gerçekleşen gelin Zekiye Alp, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşadığı zor günlerin ardından mutlu ve heyecanlı bir güne ilk adımı attığını söyledi.

“Korku dolu anları yaşayan gelin Zekiye Alp’i nişanlısı telefonda teselli etmeye çalıştı.”
Depreme nişanlısıyla telefonla konuşurken yakalandığını anlatan Alp, “Akrabalarımızdan ve komşularımızdan çok kaybımız oldu. Halimize çok şükür, zor gündü. O sıralar telefonla nişanlımla konuşuyordum. Gece geç saatti. Saat 04.00’dü. Bir anda hafif bir sallantı hissettik. Sonra çok hızlandı ve o an düşüncem nişanlımı ve ailemi bir daha göremeyecek korkusu vardı içimde. Sallanıyoruz ama içimde hep nişanlım ve ailem vardı. Acaba bir daha görebilir miyim ailemi, bir daha nişanlımı sarıp sarabilir miyim. O da korkuyordu. Telefonla konuşurken benim bağırmalarımı duyduğu için o da bana ‘Allah’ı çağır.’ Hep ‘Allah de’ diyerek beni teselli ediyordu.” dedi.

Depremde evlerinin yıkılmadığını ancak küçük hasarların oluştuğunu belirten Alp, zorlu günlerin ardından nikah mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Anne Nezime Alp ise, depremde eş, dost, akraba ve komşuların zarar görmesi nedeniyle ve Gaziantep’te nikah salonlarının hizmet veremediğini belirterek, kızının nikahını Kırıkkale’de kıymaya karar verdiklerini kaydetti.

depremzede-gelin-nikah-kirikkale-3 Depremzede Gelin Nikah Mutluluğunu Kırıkkale'de Yaşadı
depremzede-gelin-nikah-kirikkale-2 Depremzede Gelin Nikah Mutluluğunu Kırıkkale'de Yaşadı

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!