Dikkat Çeken Tasarımlarıyla Luminor
Gündem 71 Editörü • 26 Mayıs 2022 20:17
Dikkat Çeken Tasarımlarıyla Luminor

Piyasada spor saatler alanında en dikkat çeken ürünler içinde yer alan Luminor, temel tasarımı bakımından yastık şeklinde kasalara sahiptir. Kurma tepesinde koruma köprüsü olması da dikkat çekmektedir. Köprünün temel amacı kurma tepesini olası darbelere karşı korumasıdır. Üzerinde Arap rakamları ile indekslerin birlikte kullanılmış olduğu Panerai kadranı da onu özel kılan unsurlarından biridir.

Markörler ve ibreleri karanlıkta ya da su altında açık renkte parlamaktadır. Bu da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. İtalyan deniz komandoları görevleri sırasında bu özelliğe gerek duymuştur. Üretimi ilk olarak sivillere satışı olmayan askeri saat olarak başlamıştı. Günümüzde ise sivillerin de bu ürünleri kullanması mümkündür. Farklı tasarımlarıyla yenilik arayanlar için ideal bir seçim olmaktadır.

Luminor Ürünleri Özellikleri

Son dönemlerde akrep ve yelkovan ibrelerinin minimal tasarımıyla öne çıkan Base modelleri minik saniyesi olan Luminor Marine gibi özel saatler koleksiyonu oluşturmaktadır. Öne çıkan modeller sınırlı sayıda üretilmektedir. Bu ürünlerin zamanı eşitleme işlevine sahip olması önemlidir. Bu özelliğin önemi, güneş saati ile gerçek saat arasında farkı gösteriyor olmasıdır.

İki farklı koleksiyon daha vardır. Bunlar: Luminor Due ve Luminor Submersible olarak karışımıza çıkıyor. Due standart ürünlere göre daha ince bir biçimdedir. Submersible ise tek tarafa döner bezelidir. Üç yüz metreye kadar su geçirmez özellikteki kasasıyla dalış yapmaya elverişlidir. Değerini koruyan modelleriyle meraklılarına kaliteyi sunmaktadır. Köprülü ünlü tasarım da satın almak için bir nedendir.

Luminor Fiyatları Hakkında

Saat koleksiyonu yapanların ilgi odağı olan ve az sayıda üretilen özel modellerin olması da dikkat çeken özelliklerindendir. Zaman eşitleme işlevine sahip modelleri ve ilginç özelliğiyle dikkat çekiyor. Seçilen modele ve özelliklere göre fiyatlar farklılık göstermektedir. En uygun fiyatlı alternatifler ise Base serisinde karşımıza çıkar. Marina Days modeli daha üst düzey ve pahalı olan modellerdendir.

Kasası titanyumdan üretilmiş olan ve GMT işlevli model buna göre bir fiyatlandırmayla sunulmaktadır. Luminor ürünleri noktasında fiyat skalasının en üstünde gül rengi altından yahut seramikten üretilmiş olan 1950 8 Days GMT ile Marine Goldtech çeşitleri bulunmaktadır. Altın modelin fiyatı diğerine göre daha yüksek olacaktır. Prestij sağlamak isteyenler için ideal bir üründür. https://www.entropia.club/tr/panerai-luminor/ sayfasında bu ürünleri inceleyebilirsiniz!