Dudak Dolgusu ile Doğal ve Çekici Dudaklara Ulaşın
Gündem 71 Editörü • 26 Nisan 2023 23:54
Dudak Dolgusu ile Doğal ve Çekici Dudaklara Ulaşın
Kırıkkale Haber

Yüz estetiği söz konusu olduğunda dudak bölgesi son derece önemli bir bölge olarak kabul edilmektedir. Dudaklar, çok eski zamanlardan beri bir kadının ya da bir erkeğin yüzünün en güzel bölgelerinden biri olarak gözle beraber değerlendirilmektedir.

Yaş ilerledikçe, iklimsel koşullar, kalıtsal faktörler ve sigara kullanımı dudak hacminin, perioral ritidlerin ve mentolabial kıvrımların belirginleşmesinin kaybına sebep olur. Genetik olarak ince dudaklar ve dudakların kozmetik asimetrilerinin çözümü için dolgu maddeleri kullanılarak yumuşak doku büyütme yapılmaktadır. Perioral bölgenin başarılı bir şekilde gençleştirilmesi, teknolojinin ve enjekte edilebilir ilaçların bir kombinasyonunu kullanarak gerçekleştirilmektedir.

Dudakların şekillendirilmesinde geçici ve kalıcı olmak üzere farklı farklı dolgu maddeler ile denemeler yapılmış ve olumlu sonuçlar alınmıştır. Hyaluronik asit (HA) ve poliakrilamid (PA), yaygın olarak bulunan iki ana dolgu maddesidir. HA, baskın olanıdır ve PA, granülom korkusu nedeniyle neredeyse hiç kullanılmamaktadır. Dünya çapında kullanım ve yayınlanan raporlar, hyaluronik asit dolgu maddesinin etkinliğini ve güvenliğini açıkça doğrulamaktadır. Yaşlanan yüz ve dudakların başarılı kombinasyon tedavilerinin temel bileşenlerinden birini oluşturmuştur.

Antalya dudak dolgusu yapan doktorlar arasında yer alan Dr. Neslihan ÜSTÜN YÜKSEL, kliniğinde modern teknoloji ile kozmetolojiyi başarılı bir şekilde birleştirerek, kişilerin doğal görünümlü ve genç dudaklara sahip olmasını sağlamaktadır.

Dudak Dolgusu Nereye ve Neden Yapılır?

Sönük vermilyon (dudakların kırmızı kısımları) en sık görülen şikayettir ve bunu ağız açılarının sarkması izler. Bu iki durum birlikte, yüzde üzgün ve yaşlı bir ifade oluşmasına sebep olur. İyi bir hacme sahip olan dudaklar kırmızı kısımları netleştirmek ve hacim kazandırmak için beyaz kenarlara (vermilyon sınırı) hyaluronik asit enjekte edilerek oluşturulabilir. Dolgu maddesi kasın altına enjekte edilerek üzgün ifadeden kurtulmak mümkün olur.

Tipik olarak, üst dudak için alt dudaktan daha sık işlem yapılmaktadır. Dudak dolgusuna en iyi yaklaşım, oluşan kusurun sebeplerine ve kişinin estetik isteklerine bağlı olarak hareket etmek olacaktır. Genetik olarak ince dudaklar için derine yerleştirilen bir dolgu ile yapısal büyütme ve ardından yüzeysel bir dolgu ile hacim düzeltme idealdir. Dudakların saf kozmetik gelişimi için ise beyaz kısma ve vermilyonun genişlemesine vurgu yapan yüzeysel bir dolgu ideal olanı olacaktır.

Doğal ve seksi bir görünüm arayanlar için Antalya dudak dolgusu yapan merkezler üstün hizmetler sunmayı başarmaktadır.

Dişiliğiniz İçin Dolgun Dudaklar

Kadın ve erkek dudakları arasındaki en büyük fark, kadınların profilden bakıldığında dudaklarının daha dışa doğru ve daha dolgun olmasıdır. Dolgun dudaklar feminen görünümün anahtarı olarak kabul edilmekte, birçok kadın çekiciliğini arttırmak için dudaklarında dolgunluk sağlanması adına işlem talep etmektedir.

Antalya dudak dolgusu ile sizler de uzun süre kalıcılığını koruyan daha seksi ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.