Ekmel Cönger Keskin İçin Yapacağı Projeleri Açıkladı
Gündem 71 Editörü • 3 Mart 2024 21:04
Ekmel Cönger Keskin İçin Yapacağı Projeleri Açıkladı

AK Parti Keskin Belediye Başkan Adayı Ekmel Cönger, Keskin için yapacağı projeleri açıklayarak, “Biz siyaseti memleketteki hemşehrilerimize hizmet ve istihdam noktasında kullanacağız” dedi.

Konu ile ilgili Gündem 71 ve Kırıkkale Son Haber özel açıklamalarda bulunan AK Parti Keskin Belediye Başkan Adayı Ekmel Cönger projelerinden bahsederek şunlar söyledi;

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bizi aday etti, biz görevlendirilen 5 arkadaşımızla beraber çıktık. Demokrasi yarışında bizi görevlendirdiler. Buradan diğer arkadaşlarımızı da bu partide beraber olmak için davet ettim. AK Parti bir nöbet yeridir, bütün arkadaşların geçmişte belediye başkanlığı yapan ve görevde bulunup Keskin’imize hizmet eden bütün eski belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

31 Mart seçimleri için Keskin’e neler yapacağız. Keskin’e ilk olarak alt yapı, su ve yol, çöp hizmetlerimizi kesin olarak en kısa sürede yapacağız. İlçemizin şu anda ölü şehir kimliğinden, yaşayan şehir kimliğini kazanacak çalışmaları en kısa sürede yapacağız.

İkinci olarak mezarlıklarımıza Gündoğdu ve Çalış yolu üzerindeki mezarlıklarımıza iki tane taziye evi yapacağız. Yapacağımız taziye evinde kadın – erkek salonlarımız, mutfağımız, mescidimiz, lavabomuz olacak. Mezarlıklarda dörder tane görevli arkadaşımız olacak. Taziye evlerinde bu arkadaşlarımız faaliyet yapacak.

Mezarlıklarımızda insan gücünün azalmasında dolayı iki tane mini kepçe alacağız. Mezarlık kazım işlemini tamamen belediye olarak biz üstleneceğiz. Cenaze levazımını belediye olarak biz karşılayacağız. Gariban olan hemşehrilerimizden herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz.

Keskin pazaryerimizi yeniden kapalı pazar yeri yaparak şehir kimliği kazanan bir pazar yeri oluşturacağız. Keskin’de 6 mahallemizin 2’sinde normal çeşme var. Ama biz 4 tanesine de çeşme getirerek tatlı suyu mahallelerimizde insanlara kavuşturacağız.

Şehrimizde gariban olan ve şehrimizde kanser hastası olan, kemoterapi tedavisi gören hastalarımız için bir araç alacağız. Bu araçla hemşehrilerimizin Ankara’da, Kırıkkale’de kemoterapi tedavisine gitmesinde kullanarak hemşehrilerimize hizmet vereceğiz.

Sanayimizin girişine bir şehir kimliğine yakışır bir tabela ile giriş yaparak ve sanayinin alt yapısında yarım kalan işleri tamamlayarak, su, çöp, kanalı ve yolunu yapacağız. Sanayi etrafını tel örgü ile çevirerek güvenliğini sağlayacağız. Sanayi ile TOKİ konutları arasındaki yolun en kısa sürede bize nasip olduğu takdirde 3 ay içinde asfalt veya kilit parke o yolu hemen revize edeceğiz.

Keskin’e etüt merkezi olarak yaptığımız konakların bir tanesinde üniversite ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklerini alarak etüt merkezi oluşturacağız.

Keskin’de bulunan 6 mahalleye 8 adet çocuk parkı yapacağız. Keskin’de çocuk parkı olmayan mahallemiz kalmayacak.

Keskin’imizin dünyaca ünlü sanatkârları olan, elimizdeki en kıymetli varlıklarımız olan hemşehrilerimizle her yıl Bedesten’in içerisinde Keskin Kültürel Şenliği yapacağız.

Eski ve yeni TOKİ’ye birer adet servis koyacağız. Vatandaşımız evlerine o servislerle rahatlıkla gidip gelebilecekler.

Yeni TOKİ’mize bir anaokulu ve kreş yaptıracağız.

Yol üzerine bir tane hayvan pazarı yapacağız. Yine Kırıkkale Ticaret Borsası ile görüşerek yol üzerine arsa tahsisi yapılarak yatırım yapmasını sağlayacağız.

Biz siyaseti memleketteki hemşehrilerimize hizmet ve istihdam noktasında kullanmak istiyoruz. Burada Kırıkkale Milletvekilimiz ve Kırıkkale Belediye Başkanımızın bahsettiği ROKETSAN personel alımında Keskin’in payını söke söke alacağız. Keskin’li hemşehrilerimizin arkasında olacağız.

Hiçbir hemşehrimiz Kırıkkale’de, Ankara’da bir kurumda mağduriyet yaşadığında döndüğünde arkasında bizim olduğumuzu hissedecek. Biz Keskin’linin her zaman arkasında olacağız. her daim emirlerinde olacağız. Keskin’liler her daim bizim desteğimizi görecek.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!