Ekrem İmamoğlu Kırıkkale’de Partililerle Bir Araya Geldi
Gündem 71 Editörü • 19 Aralık 2021 20:42
Ekrem İmamoğlu Kırıkkale’de Partililerle Bir Araya Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kırıkkale’de partililerle bir araya geldi.

Kayseri’de yapılan 250 belediye başkanının katıldığı “Belediye Başkanları Çalıştayı”nın ardından Ankara’ya hava alanına dönerken Kırıkkale’ye uğrayan İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu.

Burada bir konuşma yaparak çocukluğunda Ankara üzerinden Kırıkkale’den Karadeniz’e döndüğünü ifade eden İmamoğlu şöyle konuştu; “Ankara’dan İstanbul’a hava yoluyla dönüş yapacağım. Ama burada Kırıkkale’de sizleri hissetmek, sizlerle buluşmak, sizlerin enerjisini alıp o enerji ile İstanbul’da çok daha güzel hizmetler yapmak için sizlerle bir aradayım. Çok mutluyum. Burası özellikle tabii ki Makina Kimya ile anılırdı. Buradaki emekçilerin bu güzel tesiste var ettikleri, kahramanca ürettikleri o ürünlerle konuşulurdu. Sizin bu şehirdeki mağduriyetinizi biliyorum. Kırıkkale’nin ve Türkiye’mizin 80 ilinin çok daha iyi şeylere layık olduğunu da biliyorum. Türkiye’mizin özellikle son dönemde ekonomide ne kadar fakirleştiğinizi de iyi biliyorum. Cebinizdeki paranızın yani önünde Türk yazan Türk Liramızın ne yazık ki dünyanın en ucuzlaşan parası olduğunu da biliyorum. Elbette hepimizin derin bir sorunu var. Ekonomiyle ilgili derin bir sorunu var. Şu anda sorunun altında ekonomik veriler ya da bir kısım ekonomik değerler yok. Bu ülkenin şu anda düştüğü durumun tanımı net. Ülkemizin siyasi bir sorunu vardır ve ne yazık ki bu siyasi sorun yönetememe sorunudur. Bu ülke iyi yönetilememektedir. Size şunu söyleyeyim ki Türkiye’mizin geleceğine hazırlık yapan millet ittifakı var. Gecesiyle gündüzüyle ülkemizin her sorununu çözmeye hazır bütün kadrolarıyla, genel başkanlarımızla, belediye başkanlarımızla Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmeye hazırlanan millet ittifakı var.”

Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmanın ardından İmamoğlu Kırıkkaleli gençlerin istediğini kırmayarak onlarla selfie(öz çekim) yaparak kentten ayrıldı.

Düzenlenen programa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık ve çok sayıda partili katıldı.

ekrem-imamoglu-kirikkale-002 Ekrem İmamoğlu Kırıkkale'de Partililerle Bir Araya Geldi
ekrem-imamoglu-kirikkale-003 Ekrem İmamoğlu Kırıkkale'de Partililerle Bir Araya Geldi

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!