Emekli Öğretmenin 203 Bin TL’sini Dolandırıcılara Kaptırmaktan Kırıkkale Polisi Kurtardı
Gündem 71 Editörü • 6 Mart 2024 11:25
Emekli Öğretmenin 203 Bin TL’sini Dolandırıcılara Kaptırmaktan Kırıkkale Polisi Kurtardı

Dolandırıcıların hedefinde bu kez 67 yaşındaki emekli bir öğretmen vardı.

Kendisini savcı yardımcısıyım, savcının özel kalemiyim diyerek tanıtan dolandırıcılar, emekli öğretmeni telefonla aradı. Telefonda kimliklerinin teröristlerin eline geçtiğini, çocuklarının ve kendi adına banka kartı ve kimlik kartı çıkarıldığını belirten dolandırıcılar, emekli öğretmenin 203 bin lirasını dolandırdılar.

Olaya kısa sürede müdahale eden polis ekipleri, bankadaki hesaba bloke koydurarak paranın dolandırıcıların eline geçmesini engelledi.

Olayın şokunu atlatmaya çalışan emekli öğretmen kendisinin bir saat adeta hipnoz edildiğini, yaşananlara ise inanamadığını anlattı.

Emekli öğretmen muhabirimize yaptığı açıklamada, “Dolandırıcılar, eşimi arayarak emniyette bir işinin olduğunu belirttiler. Daha sonra ise benimle iletişime geçen dolandırıcılar, eşimin savcılıkta ifade verdiğini ileri sürerek, kimliklerimizin teröristlerin eline geçtiğini, bunun için de ne kadar birikimim varsa bu birikimi verdikleri İBAN’a yatırmam gerektiğini söylediler. Ben de altıncıya giderek ziynet eşyalarımı bozdurduktan sonra verilen İBAN’a 203 bin lirayı yatırdım.” dedi.

Polis ekiplerine haber verilmesi üzerine harekete geçen Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş  Şube Müdürlüğü ekipleri, bankadaki hesaba bloke koydurarak paranın dolandırıcıların eline geçmesi engelledi.

Olayın ardından sevinç duyan emekli öğretmen polis ekiplerinin kısa sürede olaya müdahale etmesiyle tüm parasının bankada koruma altına alınmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Polislere bir bir teşekkür eden emekli öğretmen, başkaların mağduriyet yaşamaması için her telefona cevap verilmemesi gerektiğini belirterek bu tür konularda dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!